Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu

Kayseri'de inanılmaz doğa olayı: Türkiye haritasına benzeyen şimşek çaktı! Kayseri'de inanılmaz doğa olayı: Türkiye haritasına benzeyen şimşek çaktı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Yeni Anayasa'nın içeriğine ilişkin çalışmaların yeni yasama döneminde başlayabileceğine işaret etti.

Kurtulmuş, siyasi partilerle birlikte ortak bir yol bulacaklarını belirterek, "Yeni yasama dönemi başladığında, ekim ayından itibaren bu konuda görüşmelere başlayabiliriz" dedi. Kurtulmuş'un AK Parti Grubu'nu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, yeni anayasanın içeriğine ilişkin çalışmaların önümüzdeki dönemde başlayabileceğine işaret etti.

"SÜRECİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM" 

Kurtulmuş, anayasa yapımıyla ilgili Meclis'te gurubu bulunan 6 siyasi partiyle gerçekleştirdiği ilk temasın son adımında AK Parti ile müzakerelerde bulunduğunu söyledi. Meclis'te yer alan diğer partilerin görüşlerini de alacaklarını bildiren Kurtulmuş, bu konuda fikri olan herkesin sürece katkı sunmasını sağlayacaklarını vurguladı. 

Sürecin zor olduğunu bildiğine işaret eden Kurtulmuş, yöntemin nasıl olacağı konusunda karşılıklı müzakereler yapılacağını, sürecin her aşamasında milletin bilgilendirilmesinin sağlanacağını kaydetti. 

Kurtulmuş, "Partilerle birlikte ortak bulunacak olan yöntemle, herhalde önümüzdeki yasama dönemi başladığında, ekim ayından itibaren bu meselenin içeriğine ilişkin görüşmeler başlayabilir" dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ