Papua Yeni Gine'deki heyelan felaketinde bilanço artıyor: 2 binden fazla kişi toprak altında! Papua Yeni Gine'deki heyelan felaketinde bilanço artıyor: 2 binden fazla kişi toprak altında!

Geçtiğimiz günlerde  09.30 civarında Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, Maltepe Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, cadde üzerinde esnaf tarafından dükkan önlerine konulan reklam dubalarını kaldırmak istedi. Bir esnaf, dubayı zabıta ekiplerine vermeyerek dükkanına aldı. Zabıta ekipleri, dubayı almak için esnafın dükkanına girmeye çalıştı. Bu sırada zabıta ekipleri ve esnaf arasında sözlü tartışma yaşandı. Belediye zabıta ekipleri, esnafa önce 'burada sana ekmek yedirtmeyiz' diyerek tehdit etti ve ardından darp etti. Zabıta ekiplerinin darp görüntüleri ise dükkanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Çevredeki diğer vatandaşlar ve esnaflar, yaşanan kavgayı zorlukla ayırdı.

''CHP için canla başla çalıştık''

Esnaf Fadime Öz olanları şu şekilde eleştirdi: "Dedelerden, atalardan beri biz CHP’liyiz. CHP için canla başla çalıştık. Ama bizi böyle sıkıştırmasın. Sıkıştırınca kapımızı kapatıp çıkarız. Seçimden sonra bizi çok sıkıştırdı. Memnun değiliz"

Kaynak: İHA