31 Mart 2024 öncesi aday adaylığı süreci siyaseti hareketlendirmeye devam ediyor. Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Avukat Arzu Külahcıoğlu başkan aday adaylığı için ilk somut adımını attı. CHP’den belediye başkan adaylığı yarışı içine giren Arzu Külahcıoğlu Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldı. Külahcıoğlu’nun ayrılığını duyuran Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ‘siyasi çalışmalarını belediyemizden bağımsız olarak yürütecektir. Kendisine çalışmaları ve emekleri için teşekkür ediyor, en demokratik hakkını kullanarak çıktığı bu yolda başarılar diliyorum’ mesajı verdi.

Arzu Külahcıoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM’ye tepki gösterdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan BM’ye tepki gösterdi!

2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, İzmir Barosu'na kaydolarak serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır.

Büromuzun kurucu ve yönetici ortağıdır. Genel olarak, İcra ve İflas Hukuku, Konkordato, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Marka ve Fikri Mülkiyet Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku dallarında ve İşçilik Alacaklarında Nitelikli Hesaplamalar ile Aktüerya konularında yerli ve yabancı müvekkillerine danışmanlık hizmeti sunmakta ve onları davalarda temsil etmektedir.

2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Avrupa Birliği Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans yapmakta ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.