Karaburun Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Celal Umut Benlioğlu, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un sorularını yanıtladı. CHP’de aday değişikliğine gidileceğini düşünmüyorum diyen Benlioğlu; “O zaman her ilçede benzer çatlaklar yaşanır. Ayrıca Karaburun’da sürprizler olabilir, bağımsız aday çıkabilir. O zaman her şey değişir” dedi.


“Karaburun Karaburun olalı böyle zulüm görmedi”

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı’nın Karaburun’da yaşadığı protestoya ilişkin açıklamalarda bulunan Benlioğlu; “Bir kadına yapılan bu protestoyu doğru bulmuyorum. Görev verilmiş bir kere. Nurşen Hanım parti tabanından gelir. Neden farklı ilçelerden geldiğine takıldık bilmiyorum. O ithal demek değildir. İthal aday başka şehirden gösterilendir. Burası İzmir. Tunç Bey Seferhisar’dan geldi, Hüseyin Mutlu Akpınar Konak’tan Karşıyaka’ya geldi mesela. Aday adayları arasında da başka ilçelerde doğan isimler vardı. Kimsenin sesi çıkmadı. Bu isimler arasında kim kaçak iskelede bizim yanımızda oldu? Bir kişi o da Gülsüm Civelek. Karaburun Karaburun olalı böyle zulüm görmedi. Hizmetsizlik ortada, belediyenin kendi imkanlarıyla yaptığı hiçbir iş yok. Şimdi Nurşen Hanım’a yapılan nedir, arabalara vurmak nedir? Neden bir kadına böyle yapıyorsunuz? Kadın mı kendini oraya zorla aday koydu? Tepkiniz Genel Merkeze ise gidin Ankara’ya, Özgür Özel’in kapısını çalın. Adayın değiştirilmesi gibi bir şey olacağını sanmıyorum. O zaman her ilçede benzer çatlaklar yaşanır. 5 yıl kayıp. Bir de dışarıdan biri yönetsin görelim bakalım. Sayın Eyyüp Bey siz göreve gelirseniz seçilirseniz, üç gün içinde o kaçak iskeleyi yıkacak mısın? Diye sorarım. Sizi samimi bulmuyorum” dedi. 


“CHP ipi göğüsler”

Benlioğlu; “CHP’de aday değişikliğine gidileceğini düşünmüyorum. Ak Parti samimi değil. Bu yaşananlar Cumhuriyet Halk Partisi’ne nasıl etki eder dersek, yine de CHP ipi göğüsler gibi geliyor bana. Karaburun’da TİP ve İYİ Parti oldukça zayıf görünüyor. Ben bu yolu gördüm. 2018 yılında ben yaşadığım haksızlığı kabul etmediğim için seçime zarar veririm diye seçim sonrası istifa etmiştim partiden. Yaşanacakları gördüğüm için aday olmaya da hiç niyetlenmedim” açıklamasında bulundu.

“Karaburun’da bağımsız aday çıkabilir”

Karaburun’da sürprizler bekliyorum diyen Benlioğlu; “Aday adaylarından sürprizler olacaktır. Bağımsız adaylar çıkabilir. Bizim dönemimizde olduğu gibi. Eğer öyle olursa tablo çok değişir. Yarımada çok karışık zaten. Bakın Çeşme, Güzelbahçe… Ortalık çok karışık. Bence seçimlerde en çok konuşulacak şehir İzmir olacak” ifadelerini kullandı. 

Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor: Peki Dünya Kadınlar Günü ne zaman? Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor: Peki Dünya Kadınlar Günü ne zaman?

Karaburun’da düzenlenen Nergis Festivali ile ilgili eleştirilerde bulunan Benlioğlu; “Nergis Festivali festival mi? Mesela nergis ne kadar satıldı? Orada otel yapan bir firma Nergis Festivali’ne sponsor oluyor. Sponsorlarla Karaburun Nergis Festivali’ne Haluk Levent’i getirdik biliyorsunuz. Bizim derdimiz üretici, sen üreticiye ne kadar destek oldun? Üreticiye ne verildi ki üreticiye festival yapılıyor? Üretici mutsuz. Kent konseyinin üç beş bahçeden mandalina toplamasıyla bu iş çözülmez” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi