İzmir'de önceki gece yürekleri dağlayan bir olay yaşandı. Gaziemir'de taksi şoförlüğü yapan 44 yaşındaki Oğuz Erge, Buca'da maskeli bir yolcu tarafından 3 el ateş edilerek ağır yaralandı. Erge, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Polis ekipleri, olayın ardından kaçan zanlıyı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. 19 yaşındaki Delil Aysal isimli zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zanlı ilk ifadesinde taksiye gasp amacıyla binmediğini, olayın spontane şekilde geliştiğini söylediği öğrenildi.

Ancak zanlının sosyal medya paylaşımları olayla ilgili akıllarda soru işaretleri bıraktı. Delil Aysal'ın söz konusu paylaşımlarından birinde terör örgütü PKK lehine söylemlerde bulunduğu ve Türklere hakaret ettiği görüldü.

Göktaş, "Mart ayı içerisinde 500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atamalarını gerçekleştireceğiz" Göktaş, "Mart ayı içerisinde 500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atamalarını gerçekleştireceğiz"

Delil Aysal'ın PKK ile bağlantısı var mı?

Emniyet yetkilileri, Delil Aysal'ın sosyal medya paylaşımları ve geçmişi üzerinde detaylı inceleme başlattı. Yapılan incelemede Aysal'ın PKK sempatizanı olduğu ve örgütle bağlantılı faaliyetlere katıldığı belirlendi.

Olayın PKK ile bağlantısı araştırılıyor.

Emniyet yetkilileri, Delil Aysal'ın PKK tarafından yönlendirilip yönlendirilmediğini, suikastin arkasında başka bir organizasyon olup olmadığını araştırıyor.

Oğuz Erge'nin yakınları ise taziyeleri kabul ediyor.

Oğuz Erge'nin yakınları, Buca'daki evlerinde sevenlerinin taziyelerini kabul ediyor. Erge'nin eşi ve çocukları, gözyaşlarına boğuldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ