Haydar Baş kimdir?

Nazilli mezarlıklarında Ramazan bayramı öncesi temizlik seferberliği Nazilli mezarlıklarında Ramazan bayramı öncesi temizlik seferberliği

Haydar Baş, Türk siyasetçisi, profesör, öğretmen, ekonomist, araştırmacı, yazar ve iş insanıdır. Bağımsız Türkiye Partisi'nin kurucularından biri olarak bilinir ve partinin genel başkanlığını ölümüne kadar sürdürdü.

Haydar Baş'ın oğlu hangi partiden?

Hüseyin Baş (25 Nisan 1991, Trabzon), Türk siyasetçi ve Bağımsız Türkiye Partisi'nin mevcut genel başkanıdır. Aynı zamanda eski siyasetçi Haydar Baş'ın oğludur.

BTP partisi hangi görüşlü?

Büyük Türkiye Partisi, 12 Eylül Darbesi sonrasında kapatılan Adalet Partisi'nin (AP) siyasi geleneğini devralarak kurulmuş sağ görüşlü bir siyasi partidir.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Kimdir?

Parti kurucuları, 25 Eylül 2001 tarihinde İçişleri Bakanlığı'na giderek dilekçelerini teslim ederek partiyi resmi olarak kurdu. İlk başkanlar Ata Selçuk ve Ali Gedik'ten sonra, 18 Ağustos 2002 tarihinden itibaren Haydar Baş, partinin başkanlığına seçildi. Haydar Baş, bu görevini 14 Nisan 2020 tarihine kadar sürdürdü, bu tarihe kadar partinin liderliğini yürüttü.

Haydar Baş neden vefat etti?

Trabzon'da COVID-19 hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 14 Nisan 2020 tarihinde vefat etti. Haydar Baş, "Hoşgeldin Atatürk" isimli bir kitap yazdı. Kitapta, Atatürk'ün hem anne hem de baba soyundan Muhammed'e dayandığını ve Kutbul-Aktap olduğunu iddia etti. Ayrıca, Atatürk'ün hafız olduğunu da ileri sürdü.

Haydar Baş aslen nereli?

Akçaabat, eski adıyla Polathane, Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Vakfıkebir ve Çarşıbaşı'nın doğusunda, Trabzon'un 13 km batısında, Düzköy ve Maçka'nın kuzeyinde konumlanmıştır. Nüfus bakımından Trabzon'un ikinci büyük ilçesi olan Akçaabat, kendine özgü köftesi ve horonu ile tanınır.

Kaynak: Haber Merkezi