O yasa uluslararası arenada yankılandı: Sokak hayvanları için Avrupa'dan Türkiye'ye çağrı! O yasa uluslararası arenada yankılandı: Sokak hayvanları için Avrupa'dan Türkiye'ye çağrı!

Güzellik kraliçesi Geneva Lopez ve sevgilisi aktör Yitshak Cohen'in cesetleri, gizemli bir ihbar sonrasında bir taş ocağında sığ bir mezarda bulundu. 27 yaşındaki Filipinli model Geneva Lopez ve 37 yaşındaki İsrailli sevgilisi Yitshak Cohen, iki hafta önce kaybolmuştu.

Polise ihbarda bulundu

Çift, 21 Haziran'da Filipinler'in Tarlac kentindeki Capas şehrine bir mülk anlaşması görüşmek üzere yola çıkmıştı. Çiftin SUV aracı ertesi sabah Capas'taki Cristo Rey köyü dışında yanmış halde bulununca, çifti bulmak için arama başlatıldı. Polisler kısa süre sonra, aracı ateşe verme emri aldığını iddia eden bir muhbirin gizemli ihbarı üzerine özel arama çalışmalarına başladı. Yönlendirilen özel ekip, Capas'taki yabani otlarla kaplı bir taş ocağına ulaştı ve burada yan yana sığ bir mezarda gömülü iki kişinin cesedini buldu. Filipin Ulusal Polisi sözcüsü Albay Jean Fajardo, "Muhbir bizi mezara yönlendiren kişiydi. O olmasaydı, şimdiye kadar aramaya devam ederdik," dedi. 

Öldürüldükleri belirlendi

Otopsi sonucunda çiftin ateşli silah yarası sonucu öldüğü belirlendi. Aralarında yasadışı silah bulundurma suçlamasıyla yargılanan iki meslekten ihraç edilmiş polisin de bulunduğu dört şüpheli tutuklandı. Çiftin, arazi satın alımı konusunda görüşmek üzere aracı olarak polis memuru Michael Angelo Guiang ile iletişime geçtiği bildirildi.Polis Albay Jean, "Bu iki kurbanın neden öldürüldüğüne dair net bir göstergemiz var. İpuçlarımız var ve ölümlerinin arkasındaki beyinlerin kim olduğunu biliyoruz," dedi. Polis, soruşturma devam ederken daha fazla yorum yapmaktan kaçınıyor.

Kaynak: Haber Merkezi