Motor yarışlarına Başkan Tugay darbesi! Motor yarışlarına Başkan Tugay darbesi!

Giresun Üniversitesi'nin geçtiğimiz günlerde tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazete aboneliklerini iptal edeceklerini açıklamasının ardından, akademik, sosyal ve kültürel faaliyetler için kaynak aktarılan topluluklardan biri olan GÜDANS topluluğunun alkollü eğlence partisi dikkat çekti.

GÜDANS topluluğunun sosyal paylaşım sayfalarında yer almasının ardından gelen yorumlarda, “Bugün Gazze'de çocuklar katledilirken, Giresun Üniversitesi'nde yaşananlar inanılmaz! Bu skandal, Giresun Üniversitesi'nin saygınlığını zedelediği gibi toplumsal duyarlılık konusundaki eksiklikleri de gözler önüne seriyor” ifadeleri yer aldı.

Paylaşımlarda, GÜDANS adı altında yapılan ve sosyal medyada paylaşılan dans videoları karşısında, üniversitenin bu konuda hiçbir müdahalede bulunmaması ve sorumluluk almaması da ayrıca eleştiriliyor.

Soruşturma başlatıldı”

Giresun Üniversitesi'nden yapılan açıklamada ise “Üniversitemize bağlı öğrenci topluluklarımızın hiçbiri “Etkinlik Komisyonumuzun” onaylamadığı etkinliklerde bulunamazlar. İlgili birim yöneticilerinden tamamen habersiz ve izinsiz şekilde yapıldığı anlaşılan ve asla tasvip etmediğimiz bu etkinlik hakkında Üniversite Yönetimimiz tarafından gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Kaynak: İHA