BBC sunucusu Michael Mosley, Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nda kaybolduktan sonra cansız bedeni bulundu. İngiliz sağlık uzmanı ve televizyon sunucusu olan Mosley, çarşamba günü yürüyüş yapmak için adadan ayrıldıktan sonra izini kaybetmişti. Aramaların ardından Mosley'in dün sabah Aya Marina Plajı'nın yakınındaki kayalık bir bölgede ölü bulunduğu belirtildi. Yetkililer, Mosley'in ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için cesedinin otopsi için Rodos Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini açıkladılar. Şu an için herhangi bir suç unsuruna rastlanmamış olup, Mosley'in düşerek başından yaralanarak ölmüş olabileceği üzerinde duruluyor.

Bbc Sunucusu Michael Mosley Yunanistan Da Olu 17415379 4758 M

Fatih Altaylı'dan Bank of America çıkışı: "Türkiye soyuluyor demek" Fatih Altaylı'dan Bank of America çıkışı: "Türkiye soyuluyor demek"

68 yaşındaki Mosley, tıp eğitimi aldıktan sonra uzun yıllar sunuculuk, belgesel yapımcılığı, gazetecilik ve yazarlık yapmıştır. Channel 4'da "İngiltere'yi kim şişmanlattı?" programı ile tanınan Mosley, aralıklı oruç diyetleriyle bilinir. Haftada iki gün kalori alımını kısıtlayan ve diğer beş gün sağlıklı beslenme ve egzersizi içeren 5:2 diyetiyle popülerlik kazanmıştır. Ayrıca, kalori alımını en az iki hafta boyunca günde 800 kalori ile sınırlandıran 'Fast 800' adlı bir diyeti de bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi