Bu yıl hafta sonları ile birlikte 9 gün bayram tatili var. Kimimiz otel rezervasyonlarını yaptırdı. Yurt dışında ya da yurt içinde bayramı fırsata çevirerek, dinlenecekler. Ancak önce bayram ritüellerini yerine getirelim.  Kurban Bayramı’nın özünde yardımlaşma yatıyor...  İlkel dinlerden farklı bir kurban ritüeli bu… Tanrıya kan akıtmak değil. Et alamayacak durumda olanlara, komşularımıza, akrabalarımıza ve dostlarımıza destek olma anlamına geliyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da bu özel günün önemini öğretmeliyiz. Bu bayram yapabildiğimiz ölçüde çocuklarımız ile bayram alışverişine çıkalım. Onların yeni kıyafetlerle güne başlamasını sağlayalım.  Tatil planımıza geçmeden bayram geleneklerini bir şekilde uygulayalım. Büyüklerimizi ziyaret edip gönül rızalarını alalım. Çocukları mutlu edelim. 

Bayramlar hatıra defterleri gibidir. Bu bayramda yeni anılar ekleyelim defterimize… Çocuklarımıza da geleneklerimizi anlatalım. Bayramlar sadece tatil anlamına gelmiyor. Önemi çocuklarımıza öğretebilirsek gelecek kuşaklarında güzel bayramlar geçirmesi garantilenir. Ne zaman büyüdüm harçlık toplayıp, eğlenen çocuktan harçlık veren kişiye dönüştüm anlamadım... Çocukken bayram sabahı çok özeldi. Erkenden kalkar başucumda yer alan bir gün önce alınan gömlek, pantolon ve ayakkabı üçlüsüyle selamlaşır, hemen üstüme giyerdim. Babam, annem ve kardeşlerimizle bayramlaşır. Bayram harçlığımızı alırdık. Büyüklerimizi ziyaret eder. Sonra meydana kurulan atlıkarıncada harçlıkları harcardık. Macunlar, pamuk şekerler bizi beklerdi. Çok güzel günlerdi. Zaman akıp gidiyor. Yardımlaşma bilinci ile elimizden geldiğince çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine destek olmalıyız. 

Mutlu bayramlar…

Nerede o eski bayramlar demeyelim. Çünkü bayramlar çocukların içinde, biz büyüdükçe bayramlar küçülüyor. Ama içinizdeki çocukla el ele verirseniz, eski bayramları yaşayabilirsiniz.  Yeter ki isteyin. Uzun tatil günlerinde deniz, güneş, kumsal ile buluşmadan önce büyükleri ve çocukları sevindirin. Kalbini kırdıklarınız varsa bir şekilde af dileyin. Dünya çok kısa kimseyle dargın ayrılmamak lazım. Çocuklarıma güzel bayramlar yaşatmak en büyük amacım. Ben çok güzel bayramlar geçirdim. Özlemle geçmişe baktım... Şimdi onlar için bayram gezmelerine gidip, atlıkarıncaya bineceğiz. 

Kurban Bayramınız Kutlu olsun…

Bayramlar küslerin barıştığı, dargınlıkların unutulduğu günlerdir. Bazen yoğun iş temposuyla kırdığınız kişiler olabilir. Şimdi onların gönlünü alma zamanı… Mübarek bayramımız ülkemize sağlık, mutluluk,  huzur, bereket, bolluk getirsin. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyor. En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kaybettiklerimize de rahmet diliyorum. Nice mutlu bayramlarda buluşalım… İçimizdeki bayram hiç bitmesin… 

Bizden...

Son Mühür büyüyor. 5. yılımızda aldığımız kararla 24 kişilik ekip oluşturarak Basın İlan Kurumuna başvurumuzu yaptık. Deneyimli gazeteci Ertan Sayın’ın yönetiminde özgün, doğru, tarafsız haberler yapıyoruz. Çalışan muhabir ve editör arkadaşlarımız özgürce düşüncelerini yazabiliyor. Bir gazeteci için en önemli konu budur. Yalan olmadıkça istedikleri gibi yapmakta... Herkese kapılarımız açık... Türkiye’nin en iyi haber grubu olma yolunda ilerliyoruz. Hedeflerimiz büyük ve bu hedef için tek güvencemiz okurlarımız... Kısa zamanda SON MÜHÜR yazdıysa doğrudur imajını yakalamaktan dolayı gururluyuz. Bizi takip etmeye devam edin.