CHP yönetimi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, bugün Çeşme Meydanı'nda "İthal aday istemiyoruz" mitingi düzenledi. Parti Meclisi'nden Çeşme adayı olarak Lal Denizli'nin çıkmasının ardından harekete geçen Ekrem Oran ve destekçileri seslerini duyurmak için akşam saatlerinde bir araya geldi. 

İzmir açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem! SONDAKİKA! İzmir açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem! SONDAKİKA!

Ankara sabrımızı taşırma...

‘İthal aday istemiyoruz’ ve ‘Ankara şaşırma sabrımızı taşırma’ sloganlarının atıldığı etkinlik Cumhurşyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.  Ekrem Oran, “Benim canım Çeşme ailem. Yanlış hesap Bağdat’tan döner diyerek bugün buradayız. Bu kavga Ekrem Oran’ın çağrısı değil bu Çeşme Ailemin çağrısı. Sadece sizin Eko’nuzun meselesi değil. Çeşme vesayeti, emanetçi başkanı kabul eder mi? Çeşme’nin geleceği, Çeşme Belediyesi’nin yönetimi Çeşmelilere rağmen belirlenebilir mi?” ifadelerini kullandı.

Oran şunları söyledi...

“Hiçbir adayı küçümsemiyoruz. Biz Çeşme’den başvurduk 5 kişi. Onları tek tek aradım. Onlardan herhangi birisi bugün aday ilan edilmiş olsaydı bana Muhittin Dalgıç’ın yaptığını asla yapmayacaktım. Onlarla sokak sokak 6 oklu bayrağı dalgalandırmak için ben Hüseyin Ekrem Oran'ın torunu Ekrem Oran’ın. CHP’nin öz evladı Ekrem Oran’ın. Sizlerin oyları ile 10 sene meclis üyeliği, 5 sene gururla ilçe başkanlığını yaptım. 5 senede Çeşme’yi baş olmadan yoldaş olmadan sen ben yok biz varız diyerek hep beraber yönettim. İlhamımı CHP’mizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ten aldım. Bir an olsun onun ilke ve devrimlerinden ayrılmadan mücadele ettim” 

Hepimiz bir bütünüz...
“2019’a 'Sen, ben yok, biz varız' dedim. Biz böyle hep birlikte güzeliz. Biz Karafelyalısıyla, Giritlisiyle, Manisalısıyla, Mardinlisiyle, Romanıyla hepimiz bir bütünüz. Çeşme’de yaşayan herkesin işini ve aşını büyütmek için çalıştık. Hiç kimseye sen şuralısın sen şuralısın demeden elimizden geleni yaptık. Bu 9 mm’lik kurşunlar Çeşme’linin çıkarını koruduğum için zarf içinde bana hediye geldi. Gereken her şeyi yaptık. Ilıca Plajı’nı işgalden kurtardık halka açtık. Çeştur’da 350 gence iş ve aş verdik.”

Genel Merkez'e çağrı... 

“Şimdi buradan sesleniyorum, Sayın Genel Merkezimiz yanlıştan dönünüz. Bu bir yanlıştır. Genç hanımefendi kardeşimizi bir lafımız yok, 15 tane mahallemizi bile ezbere sayamayacak bir adayı kabul etmemiz mümkün mü? Hep beraber seslenelim mi ‘ithal aday istemiyoruz!’ 4 yılımızın neredeyse yarısı pandemi ve krizlerle geçti Çeşme’de görülmemiş hizmetlere imza attık, atmaya devam edeceğiz. Çeşme’de turizm sezonunu yükseltmek, esnafı desteklemek en çok da emekçimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Bu Çeşme'nin ayak sesleri...

“Mücadelemiz devam edecek baba ocağımız bizim sesimizi duymasını rica ediyoruz duymazlarsa Çeşme için Çeşme ile birlikte yolumuza devam etmeye var mısınız? Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın. 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın. 21 senedir Çeşme’de böyle bir kalabalık görmedim. Sevdası Çeşme için Ekrem Oran hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Bu şarkı burada bitmez. Biz kazanacağız. Ankara duy sesimizi, bu Çeşme’nin ayak sesleri. Sevgili Lal Denizli kardeşim gel benim yaptığım gibi belediye meclis üyemiz ol. Gel bizim meclis üyemiz ol sen de öğren belediyeciliği!”

Kaynak: Haber Merkezi