18 katlı ve 327,9 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğe sahip olan Celebrity Ascent, 140.600 ton brüt tonajıyla dev bir deniz mucizesini andırıyor. 3.276 kişi kapasiteli gemi, 3.560 yolcu ve 1.450 kişilik mürettebatıyla Kuşadası'na geldi.

Efes, Meryemana, Didim ve Pamukkale'yi ziyaret ettiler:
Gemi yolcularından çoğu, İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Didim Apollon Tapınağı ve Pamukkale Travertenleri'ni tur otobüsleri ile gezerek Türkiye'nin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetti. Tur programına katılmayan yolcular ise Kuşadası'nın tarihi çarşılarını ve renkli sokaklarını keşfetmenin keyfini çıkardı.

8 kez daha gelecek:

8 kez daha gelecek:

Pelin Diştaş kimdir? Pelin Diştaş olayı nedir? Pelin Diştaş kimdir? Pelin Diştaş olayı nedir?

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Ege Port Kuşadası Genel Müdürü Aziz Güngör, Celebrity Ascent'in Türkiye'ye ve Kuşadası'na ilk seferini gerçekleştirdiğini belirterek, geminin 2024 yılı içinde Kuşadası'na 8 kez daha uğrayacağını müjdeledi.

3.491 yolcu kuşadası'nda:

Güngör ayrıca, Celebrity Ascent ile birlikte Bahama bayraklı Seabourn Quest isimli kruvaziyerin de Kuşadası'na geldiğini ve toplamda 3.491 yolcunun Kuşadası'na giriş yaptığını da sözlerine ekledi.

Kuşadası turizmine büyük katkı:
Celebrity Ascent'in Kuşadası'na gelişi, bölge turizmine büyük katkı sağlayacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Kuşadası, bu dev kruvaziyer gemisi ile birlikte uluslararası turizmde daha da popüler hale gelecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ