Demlikteki çay posasını çöpe atmadan değerlendirebileceğiniz birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Çay posası, doğal bir gübre olarak bahçe ve bitkilerinizin beslenmesi için kullanabileceğiniz zengin bir kaynaktır. Ayrıca çay posasını ev temizliğinde, cilt bakımında ve hatta kokuları absorbe etmek için de kullanabilirsiniz.
 

Tüm bu kullanım alanları göz önüne alındığında, demlikteki çay posasını çöpe atmak yerine değerlendirmek oldukça faydalı olacaktır. 

ÇAY POSASI PEELİNGİ CİLDİNİZİ CANLANDIRACAK
Cildinizin ölü hücrelerden arınmasını istiyorsanız çay posası peelingini uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz daha canlı görünecektir.

CİLT YARALARINA İLAÇ ETKİSİ YAPIYOR
Cilt yaralarının temizlenmesi için çay posası kullanabilirsiniz. Çayı posasını pamuğa basarak yaralarınıza sürerek etki göstermesini sağlayabilirsiniz.

DİŞ ETİNİZE İYİ GELİR
Diş etinizde kanama olursa, çay posası imdadınıza yetişir. Diş etlerinizde ağrı yaşıyorsanız soğuk su ile ıslattığınız çay posasını acıyan yere uygulayabilirsiniz.

Mutfakta bu hatayı sakın yapmayın: Zehirlenebilir hatta ölebilirsiniz! Mutfakta bu hatayı sakın yapmayın: Zehirlenebilir hatta ölebilirsiniz!

GÖZALTI TORBALARINA KARŞI
Gözlerinizin altında torba oluşuyorsa, çay posasını ince bir tüle sararak gözaltınıza 20 dakika uygulayın. Torbalara karşı iyi geldiğini göreceksiniz.

SOĞAN KOKUSUNDAN ARINABİLİRSİNİZ
Ellerinizde soğan kokusu kaldığında nasıl çıkaracağını bilmiyorsanız çay posası imdadınıza yetişiyor. Elinizi demli çayla birlikte posasını da sürterek yıkayın. Kokudan kurtulacaksınız.

SAÇLARA BİRE BİR
Saçınızı boyattıktan sonra doğal renge dönememek en büyük şikayetlerden birisidir. İşte böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız 3 poşet çayı suda demleyin. Çaya 1 yemek kaşığı biberiye ile adaçayı atıp karıştırın. 1 gün bekletin. Ardından karışımı saçınıza uygulayın havluya sarın. Saçlarınızın ne kadar iyi etkilendiğini göreceksiniz.

BUZDOLABININ KOKUSUNU YOK EDEBİLİRSİNİZ
Demlikte kalan çay posasını kurutun. Ardından bir kabın içine koyup buzdolabına kaldırın. Kötü kokuyu tamamen yok edeceksiniz.

Kasap köfte yaparken bilmeniz gereken tüyo! Köfte puf puf kabarıyor Kasap köfte yaparken bilmeniz gereken tüyo! Köfte puf puf kabarıyor

Lider ruhlu 3 burç! İşyerinde de çok başarılı oluyor ve hemen terfi alıyorlar Lider ruhlu 3 burç! İşyerinde de çok başarılı oluyor ve hemen terfi alıyorlar

KAYNAK: Haberciniz

Limonlar asla küflenmiyor ve kurumuyor! 1 yıl boyunca limon saklama yöntemleri Limonlar asla küflenmiyor ve kurumuyor! 1 yıl boyunca limon saklama yöntemleri

Editör: Sadık Şimşek