Maddi zorluklarla boğuşan belediyeleri kervanında yer alan Çiğli Belediyesi çareyi toplu işten çıkarmada bulmuş gibi görünüyor. Onur Emrah Yıldız yönetimindeki belediyeye ait Çibel Temizlik Hizmetleri ve Çiğli Gıda İnşaat Turizm’de çalışan bir grup çalışan işten çıkartıldığı haberiyle sarsıldı. İlk planda 160 işçinin işten çıkarıldığı öğrenilirken rakamın 300'e kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Polat davasında sıcak saatler: Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu hakkında karar verildi! Polat davasında sıcak saatler: Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu hakkında karar verildi!

Çalışanlar telefon mesajıyla öğrendi...

İşçiler, işten çıkarıldıklarını telefonlarına gelen “10.06.2024 tarihinde itibaren geçerli olmak üzere iş sözleşmeniz sona erdirilmiş olup, hak ettiğiniz ücret ve tüm yasal haklarınız tarafımızca hesabınıza yatırılacaktır. Bilgileriniz, emeğiniz ve çalışmalarınız için teşekkür eder, iş yaşamındaki başarılarınızın devamını dileriz” şeklindeki mesajla öğrendi.
İzmir Büyükşehir ve Menemen Belediyesi'nde işten çıkartmalar yaşanmıştı...
Seçim öncesi çok sayıda kişinin işe alınmasını gerekçe gösteren Cemil Tugay yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle kadro şişkinliğini gerekçe gösteren Aydın Pehlivan yönetimindeki Menemen Belediyesi geçtiğimiz günlerde toplu işten çıkarmalarla gündeme gelmişti. 

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı