Bu pratik tüyoyu kullanarak, sebzelerinizi daha uzun süre taze tutabilir ve israfı önleyebilirsiniz. Böylece hem bütçenize katkıda bulunmuş olursunuz hem de daha sağlıklı besinler tüketirsiniz. Sağlıklı ve taze sebzelerle dolu bir buzdolabı için bu pratik yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Buzdolabındaki sebzelerin tazeliklerini korumak için pratik bir yöntem: Kürdan kullanımı. 

Marketten veya pazardan aldığınız taze sebzeler ve meyveler, birkaç gün sonra tazeliğini kaybediyor.

Bu durumun neden olduğunu düşünüyorsanız, sorunu kendinizde arayın.

Çünkü meyve ve sebzelerin raf ömrü, saklama koşullarıyla bağlantılı olabilir. Çoğu zaman aldığımız meyve ve sebzeleri doğru şekilde saklamıyoruz, sonucunda çürümüş olduğunu görüyoruz.

Lezzetli barbunya yapmanın yolu : 1 kaşık eklenmeliymiş! Barbunyaya lezzet katan tüyo... Lezzetli barbunya yapmanın yolu : 1 kaşık eklenmeliymiş! Barbunyaya lezzet katan tüyo...

Ancak bu yöntemle meyve ve sebzelerinizin tazeliğini uzun süre koruyabilirsiniz. Poşetin içerisinde birkaç tane kürdan atmanız yeterli.

Sebze2

Poşetin içine kürdan koyun

Poşetlerin ya da saklama kaplarının içine birkaç tane kürdan atmak, sebzelerinizi daha uzun süre taze tutmanıza yardımcı olabilir. Çünkü kürdanlar, nemi emerek sebzelerinizin çürümesini geciktiriyor.

Kürdanlar sayesinde sebzelerinizin raf ömrü uzayacak ve mutfakta daha az israf yaşayacaksınız.

Unutmayın, doğru saklama yöntemleriyle sebzelerin tazeliğini daha uzun süre koruyabilirsiniz. Bu pratik yöntemi deneyerek sebzelerinizin daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.  Bu da hem israfı önler hem de daha sağlıklı beslenmenizi sağlar.

Kaynak: Ensonhaber.com