Balıkesir'de üniversite öğrencisi motokurye Ata Emre Akman'ın öldürülmesiyle ilgili olarak acılı babası, yürek burkan bir açıklama yaptı. 17 yaşındaki E.Ö. tarafından bıçaklanarak hayatını kaybeden 20 yaşındaki Akman'ın babası, olayı "Hunharca ve zevk için adam öldürme gayreti" olarak nitelendirerek oğlunun katledilmesini "Caniliğin ötesinde bir şey." şeklinde tanımladı. Motokuryelik yaparken bir restoranda saldırıya uğrayan ve aynı zamanda üniversite öğrencisi olan Akman'ın babası Erol Akman'ın emekli albay olduğu ortaya çıktı. Evladının cinayete kurban gitmesi üzerine Akman, NOW TV'ye verdiği röportajda "40 yıllık resmi üniforma, asker kıyafeti giymişliğim var." diyerek "25 binin üzerinde asker geçti elimden.

''ÇOCUĞUMU KORUYAMADIM!'

''ÇOCUĞUMU KORUYAMADIM!'

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal düğmeye bastı! A Takımı'na iki yeni transfer! Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal düğmeye bastı! A Takımı'na iki yeni transfer!

Bir askerimin burnu kanamadı ama ben kendi çocuğumu koruyamadım." şeklinde duygusal ifadeler kullandı. Akman, oğlunun katili için "Caniliğin ötesinde bir şey. Hunharca ve zevk için adam öldürme gayreti, başka hiçbir şey değil." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi