Bir dönem CHP'de ve İYİ Parti'de milletvekilliği görevlerinde bulunan Dr. Aytun Çıray, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ve gölge kabinesine önemli uyarılarda bulundu.

Sokak hayvanları için açlık grevine başlıyor! Sokak hayvanları için açlık grevine başlıyor!

Aytun Çıray: Özgür Özel'in gölge kabinesi dikkatli olmalı

Özgür Özel ve kabinesi dikkatli olmalı diyen Çıray, "Özgür Özel'in gölge kabinesi dikkatli olmalı. Özgür Bey'i doğru ve hızlı bilgilendirmeli. Uzun süredir kapı arkasında iki ülkenin istihbarat teşkilâtlarının görüştüğünü biliyorlardır herhalde." ifadelerini kullandı.

"Özel'in fonksiyonu ne olacak?"

Haziran'da MİT müsteşarı İbrahim Kalın ve Suriye İstihbarat Şefi'nin görüşeceklerini belirten Çıray konuyla alakalı paylaşımında şu cümlelere yer verdi: Haziran'da da Kalın ile Suriye İstihbarat Şefi bir araya gelecek. Esad ise sıcak mesajlarla ön açıyor. Öyleyse Esad ,Özel'i niye kabul edeceğini açıkladı? Özel'in fonksiyonu ne olacak? Dikkat!  Esad'ın, Özel'le görüşeceğini açıklamasının amacı Recep Tayyip Erdoğan'na karşı onu 'araçsallaştırmak' istemesidir.  Özgür Bey'le görüşerek -bence henüz kesin değil- onu Erdoğan'a göre daha güvenilir gösterecektir.  Mesajlarını da onun vasıtasıyla verecektir. Ancak, Özel'i arabulucu statüsüne getirmeleri mümkün değil. Orada Rusya işin içinde."

"Erdoğan çaresiz bırakılmak isteniyor"

Son olarak Beşar Esad'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çaresiz duruma sokmak istediğini belirten Aytun Çıray, "Beşar Esad, bu ziyareti kullanıp Erdoğan’ı daha çaresiz kılmak istiyorlar. Dış politikalarını desteklemesem de Erdoğan'ın Esad'la görüşürken çaresiz olmasını devletten gelmiş bir siyasetçi olarak istemem doğrusu." diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN