Bir garip ''Tablo' meselesi

Bir garip ''Tablo' meselesi

Avustralya'nın başkenti Canberra'daki Avustralya Ulusal Müzesi'nde sergilenen, maden milyarderi Gina Rinehart'ın görsel olarak tartışmalı yağlı boya portresinin kaldırılma talebi reddedildi. Müze, konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yaptı ve koleksiyonlarının ve sergilerinin halkla diyalog kurmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ayrıca, Vincent Namatjira'nın "Renklerdeki Avustralya" sergisinin, 21 Temmuz 2024'e kadar bütün halinde sergileneceğini duyurdu.

İsrail katliamlarına devam ediyor, Gazze'de bilanço ağırlaşıyor! İsrail katliamlarına devam ediyor, Gazze'de bilanço ağırlaşıyor!

Bir garip ''Tablo' meselesi

Ressam Vincent Namatjira, portrenin konusuyla ilgili olarak dünyayı gördüğü gibi resmettiğini ifade etti ve insanların resimlerini beğenmesinin gerekmediğini, ancak umut ettiği şeyin insanların portrenin altında yatan ciddi mesajı görebilmeleri olduğunu belirtti. Portre, 21 portrelik serginin bir parçası olarak yapıldı ve Jimi Hendrix ve Kraliçe Elizabeth'in de birer yağlı boya portresiyle birlikte sergileniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ