Ankara'da, 2 yıl önce Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında yaşanan olayda, müzik grubu Piiz'in davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz, Bilge Kaan Korkmaz'ın saldırısına uğradı. Bu olayın ardından açılan davada, sanık Korkmaz, hapis cezasına mahkum edildi.

Sarıkamış'ta yangın: Bir ev, üç ahır ve samanlık kül oldu Sarıkamış'ta yangın: Bir ev, üç ahır ve samanlık kül oldu

Olayın Geçmişi ve Mahkeme Süreci

Olayın Geçmişi ve Mahkeme Süreci

14 Aralık 2022'de Çankaya'da bir eğlence mekanında konser veren rock müzik grubu Piiz'in davulcusu Mehmet Dudarık, konserin ardından sahneden inip, izleyiciler arasındaki çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başladı. Bu sırada Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık arasında kız arkadaşının ayağına basıldığı gerekçesiyle Dudarık'a tepki gösterdi. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Dudarık dışarı çıktı.

Müziğin durduğu bu anlarda, Dudarık eğlence mekanının önünde telefonla konuşurken, Bilge Kaan Korkmaz'ın yumruklu saldırısına uğradı. Başına aldığı darbe ile yere düşen Dudarık, yerde de defalarca yumruklandı. Ağır yaralanan Dudarık hastaneye kaldırıldı. Bu saldırının ardından Oğuzhan Oğuz da darbedildi. Korkmaz, gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, Korkmaz hakkında "kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Mahkeme Kararı ve Sanığın Beyanı

Mahkeme Kararı ve Sanığın Beyanı

Ankara 65'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Bilge Kaan Korkmaz, duruşmada tutuksuz olarak hazır bulundu. Taraf avukatlarının beyanlarının ardından son sözü sorulan sanık Korkmaz, "Böyle bir şey keşke yaşanmasaydı ama yaşandı. Ben olanlar için çok pişmanım" şeklinde konuştu. Mahkeme, Korkmaz'a "kasten yaralama" suçundan 4 yıl 3 ay 22 gün hapis cezası verdi.

Bu karar, mağdurlar ve aileleri tarafından yakından takip edilen davanın sonucunu belirledi. Yaşanan bu üzücü olay, müzik dünyasında ve toplumda büyük yankı uyandırdı. Sanık Korkmaz'ın aldığı ceza, adaletin tecellisi olarak değerlendirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ