Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bugün öğleden sonra saat 15.00 sıralarında, Yeşilevler Mahallesi'ndeki Yeşilvadi Konutları'nda kan donduran bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre, 1 ay önce eşinden ayrılan ve 5 yaşındaki kızı Hilal Nur Koca ile birlikte kayınvalidesinin evine yerleşen Semiha Koca (44), boşanma aşamasındaki eşi Yakup Koca (55) ile sitenin kameriyesinde buluştu.

Görüşme sırasında başlayan tartışma kısa sürede alevlendi ve Yakup Koca, yanında getirdiği tabancayla önce eşi Semiha Koca'ya, ardından 5 yaşındaki kızı Hilal Nur Koca'ya ateş etti. Olayın dehşetine tanık olan çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ancak sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen anne ve kızının olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Olayın ardından aynı silahla intihar girişiminde bulunan Yakup Koca ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından detaylı bir şekilde incelenirken, anne ve kızının cenazeleri otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Sivas'ta kene bilançosu artıyor: 1 hafta içinde 4 kişi öldü! Sivas'ta kene bilançosu artıyor: 1 hafta içinde 4 kişi öldü!

"Baba Yapma, Baba Dur" Feryatları Yürekleri Dağladı

Olaya tanık olan Fatma Erciyas, yaşananları dehşetle anlatarak, "Silah seslerini duydum ve bir kadının 'Baba yapma, baba dur' diye bağırdığını işittim. Ardından bir el silah sesi daha geldi ve çocuğun sesi kesildi. Adam en son kendine ateş etti." dedi. Erciyas ayrıca, Yakup Koca'nın kız kardeşinin de olayın yaşanacağını bildiğini ve kardeşinin yanında silah olduğunu söylediğini iddia etti.

Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi