Sinanpaşa ilçesinde meydana gelen olayda, 20 yaşındaki Tuğra Ali Özbanaz, iddiaya göre motosikletli bir grupla arasında çıkan silahlı çatışmada başından vuruldu. Yaralanan genç, Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde gece geç saatlerde hayatını kaybetti. Olayın ardından Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti ve Özbanaz'ın babası A.Ö.'nün bilgisine başvurdu. Baba, arkadaşı B.S.T.'yi gözaltına alınmasına yardımcı oldu. B.S.T. ifadesinde, Özbanaz ile alkol aldıkları sırada tuvalet için araçtan dışarı çıktığını, dönüşünde ise isimlerini bilmediği 4 motosikletli şahsın aracın yakınına gelerek tabancalar ile ateş açtığını belirtti. B.S.T., Özbanaz'ın da şahıslara tabanca ile karşılık verdiğini ve ardından yaralandığını fark ettiğini söyledi. Şahsın ifadesinin ardından araçta yapılan incelemede 2 adet tabanca ile çok sayıda boş kovan ele geçirildi.

Adana'da tarlada kaybolan işçi için arama çalışmaları başladı! Adana'da tarlada kaybolan işçi için arama çalışmaları başladı!

4 kişi gözaltına alındı!

Polis ekipleri, B.S.T.'nin belirttiği motosikletli M.D., Ş.U., A.İ.Ç. ve S.K.'yı araştırmaları genişleterek yakaladı. Bu şahıslarla birlikte polis, bir tabanca ile kurusıkıdan bozma bir başka silah daha ele geçirdi. Şahıslar ifadelerinde, motosikletleriyle seyir halindeyken otomobili gördüklerini ancak olaya karışmadıklarını belirtti. Polis, ölen Özbanaz'ın babası A.Ö. ile birlikte M.D., S.K. ve B.S.T.'yi gözaltına aldı. Şahısların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Kaynak: İHA