İşletmeciliğini yaptığı Medya Restoran'da sabaha karşı 05.00 sularında birden bire fenalaşan 64 yaşındaki Şenol Dolar yere düştü.

Bursaya Damga Vuran Isim Senol Dolar Hayatini Kaybetti1

Düştüğü yerde hayatını kaybeden Dolar'ı sabah iş yerine gelen çalışanları buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibinin yaptığı kontrolün ardından ünlü ismin hayatını kaybettiği belirlendi. Dolar geçtiğimiz ay da Kültürpark içerisinde kullandığı elektrikli bisikletinden düşüp burnunu ve başını kaldırıma vurmuş hafif şekilde yaralanmıştı.

Bursa’da yağmurda kontrolünü kaybeden araç ters şeride girdi: 2 ölü, 1 yaralı! Bursa’da yağmurda kontrolünü kaybeden araç ters şeride girdi: 2 ölü, 1 yaralı!

Sanat camiasının da yakından tanıdığı bir isimdi

Bursaya Damga Vuran Isim Senol Dolar Hayatini Kaybetti2

Bursa'da son zamanlarda büyük firmalara yaptığı organizasyonlarla adından söz ettiren Şenol Dolar sanat camiasının da yakından tanıdığı bir isimdi. Bursa'da bir dönem eğlence hayatına damga vuran Klüp S'inde sahibi olan Dolar, Hande Yener'den Ebru Gündeş'e, Serdar Ortaç'tan Mustafa Sandal'a kadar pek çok ismi Bursa'da misafir etmiş bir çoğunun meşhur olmasına katkıda bulunmuş ve yakından görüşüyordu.

Dolar, meslek hayatına çay taşıyarak başladı

Kültürpark'taki bir çay bahçesinde nargilelere kömür hazırlayıp çay taşıyarak başladığı meslek hayatında aynı yerde açtığı kulüp ve restoranla devleşip adından çok söz ettiren Dolar, aynı zamanda Bursasporlular Derneğinin Başkanlığını yapıyordu, Şenol Dolar, Emniyet ve Asker Şehit Aileleri Dernekleri için ücretsiz yaptığı organizasyonlarla da bir çok kesimin takdirini toplamıştı. Bursa'nın köklü ailelerinden birinin mensubu olan Dolar, iş dünyası tarafından da yakından tanınıyordu.

Sokak hayvanlarına olan düşkünlüğü ile bilinen Dolar

Sokak hayvanlarına olan düşkünlüğü ile bilinen Dolar, uzun süredir Cesi, Efe ve Paşa ismindeki yavru iken sokaktan alıp büyüttüğü can dostlarıyla birlikte yaşıyordu.

Can dostları Dolar'ı son anına kadar yalnız bırakmazken ölümünden sonra da restoranın kapısından bir an bile ayrılmadılar

Can dostları Dolar'ı son anına kadar yalnız bırakmazken ölümünden sonra da restoranın kapısından bir an bile ayrılmadılar. Büyük bir Ajda Pekkan hayranı olan Şenol Dolar'ın ölmeden kısa süre önce düşüp başını çarptığı masada çok sevdiği köpeklerinden biri olan Efe ile birlikte Ajda Pekkan, Gülden Karaböcek, Orhan Gencebay ve Suavi şarkıları dinlerken çekilen görüntüleri hatıra kaldı.

Kaynak: İHA