İflas haberlerine bir yenisi daha eklendi. Dünya genelinde iflas haberleri gelmeye devam ediyor. Tam 12 bin kişinin çalıştığı dev firmanın iflas etmesi sektörde şok etkisi yarattı. Dev şirketin iflası sonrasında binlerce kişi işsiz kaldı. 

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği habere göre; Birleşik Krallığın önde gelen perakende zincirlerinden Wilko'nun iflas bildiriminde bulunduğu bildirildi. Dev şirketin iflasıyla birlikte sektörde de tedirginlik oluştu.

BİRÇOK ALANDA FAALİYET GÖSTERİYOR VE ÜRÜN SATIYORDU

Ev eşyaları, dekorasyon ürünleri, tekstil ve bahçe malzemeleri perakendecisi Wilko’dan yapılan açıklamada perakende zincirinin iflas bildiriminde bulunduğu kaydedildi.

Şirketten yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Wilko Üst Yöneticisi Mark Jackson, finansman arayışında sürelerinin dolduğunu, iflas ilan etmek zorunda kaldıklarını, sürecin çalışanların işlerinin korunabileceği bir şekilde sürdürülmesi için ellerinden gelen çabanın gösterileceğini belirtti.

12 BİN KİŞİ İŞSİZ KALACAK

Mali zorluk içerisinde olan aile şirketin bir süredir finansman arayışındaydı. Ülke genelinde 400 mağaza ile hizmet veren şirkette halen toplam 12 bin kişi iştiham ediliyor.

Lezzeti sınırları aşan Boşnak böreği nasıl yapılır? İşte çıtır çıtır olmasını sağlayan tüyo Lezzeti sınırları aşan Boşnak böreği nasıl yapılır? İşte çıtır çıtır olmasını sağlayan tüyo

İflas kararına ilişkin değerlendirmede bulunan Factor Risk Management Kurucu Ortağı Tom Davey, İngiliz perakende sektöründeki sorunların Wilko ile sınırlı olmadığını, artan konut kredi faizleri ve hayat pahalılığı nedeniyle tüketicilerin harcamalarının ciddi oranda azaldığını, önümüzdeki dönemde daha çok sayıda perakende zincirinin iflas edebileceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi