Güvenlik politikaları uzmanı olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yunan ordusunun Türkiye sınırında gerçekleştirdiği son tatbikata dikkat çekti. Yunan ordusunun Türk sınırını geçiş tatbikatı yaptığını belirten Özdağ, 'Yunan ordusu büyük bir modernizasyon gerçekleştiriyor. Hava kuvvetleri son yıllarda büyük bir atılım yaptı. Yunanistan'ın leopard 2 tankları büyük bir modernizasyondan geçti. 1480 Yunan Leopard tankı tanesi 35 milyon Avroya yenilendi. Ateş menzili bizim tanklardan 5 kilometre daha fazla hale geldi. 12 tankı birlikte hareket ettirebilen bir sistem tanklara yerleştirildi' hatırlatmasında bulundu. 

Derinlerde de umut var: Muğla'da itfaiye su altı arama kurtarma ekibi görev başında! Derinlerde de umut var: Muğla'da itfaiye su altı arama kurtarma ekibi görev başında!

Yunan ordusunda subay kalitesi zayıf...

Ümit Özdağ, Yunan ordusunun en büyük zaafı subay ve askerinin düşük kalitesi. Ancak AK Parti siyasi saikler ile Türk subay ve asker kalitesini düşürerek Yunanlılara yardımcı oluyor. Artık uyanma zamanı' ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı