Biden "onaylayacağım" demişti

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada tasarıyı onaylayacağını söylemişti.

Temsilciler meclisi'nden geçti

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul, oylamanın ardından yaptığı açıklamada, "Bu tasarı Amerikalıları ve özellikle de Amerikalı çocukları TikTok uygulamasındaki Çin propagandasının kötü etkisinden koruyor. Bu uygulama Amerikalıların telefonlarında bir casus balonudur" dedi.

Bakan Göktaş açıkladı ''gençlere 2 yıl geri ödemesiz, faizsiz 150 bin liralık evlilik kredisi'' verilecek! Bakan Göktaş açıkladı ''gençlere 2 yıl geri ödemesiz, faizsiz 150 bin liralık evlilik kredisi'' verilecek!

TikTok'tan tepki geldi

TikTok tarafından bu hafta başında yapılan açıklamada ise, "170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğünü ayaklar altına alacak, 7 milyon işletmeye zarar verecek ve ABD ekonomisine yılda 24 milyar dolar katkıda bulunan bir platformu kapatacak bir yasak tasarısını bir kez daha araya sıkıştırmak için önemli dış ve insani yardım kılıfını kullanması talihsiz bir durumdur" ifadeleri kullanılmıştı.

Yasak geliyor mu?

Yasa tasarısının Senato'dan da geçmesi ve Biden tarafından onaylanması halinde TikTok'un ABD'de yasaklanması kesinleşecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ