Bilecik'in ilk kadın Belediye Başkanı seçilen Melek Mızrak Subaşı, mazbatasını aldıktan sonra Bilecik Adliyesinde düzenlenen törenle resmen göreve başladı. Subaşı, binlerce destekçisiyle birlikte belediye binasına yürüdü ve halkına teşekkür etti. Mazbatasını aldıktan sonra konuşan Subaşı, "Hakkım olmasına rağmen yeni seçime kadar başkanlık etmeme fırsat verilmemişti. Eşyalarımızı bile toplayamamıştık. Böyle enteresan günler yaşadık. Ama bunları çok iyi anlatabildiğimizi düşünüyorum halkımıza, çok çalıştık. İl başkanım, milletvekilim, ilçe başkanım, belediye meclis üyelerim, partililerim ile birlikte gerçekten çok çalıştık. Herkese kucakladık herkesi, herkese sonuna kadar dokunmaya gayret ettik, herkesin derdini dinledik. ve sandık günü Pazar günü 5 bin küsur oyla biz halkımızın güvenini kazandık. Bir kez daha onlara, sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. ve bu güzel mazbatayı bize layık gördü güzel Bilecik halkı. Belediye başkan vekilliği dönemimde her zaman vekaleten değil asaleten belediye başkanı gibi davrandım. İlimi öyle temsil ettim, öyle çalışmalara imza attım. Her yerden sesler yükseldi bizler asla cevap vermedik yolumuza baktık. Hayvanlarla ilgili birçok karalama kampanyaları yapıldı. İlk telefon açan 'Başkanım biz kimin yaptığını biliyoruz' diyenler sonra seçim kampanyasında bunu dillere döktü. Biz yine de yamulmadık, eğilmedik, bükülmedik her zaman bir Cumhuriyet Halk Partili olarak dimdik onurlu duruşumuzu sergiledik. Hiçbir iftiraya kulak asmıyoruz. Buna Bilecikli vatandaşlarımızda kulak asmıyor en büyük göstergesi işte burada" dedi.

Subaşı'nın konuşmasının devamında, "Mazbatamızı aldık büyük bir onurla gururla, seçim atmosferini yaşadık atlattık. Emeği geçen örgütümün her bir parçasına, sizlere, sevgili vatandaşlarıma, oy veren, vermeyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 5 yıl boyunca çok başarılı işlere imza atacağımızdan hiçbir şüphem yok. Bizler yeni gelmedik geri geldik. İşin özü bizler zaten 5 yıl boyunca birlikte çalıştık. Son 1 buçuk yılda da birlikte benim başkanlık vekilliği dönemimde çalıştık pek çok arkadaşlarımla. Güzel işler başardık. Yine güzel işler yapmaya devam edeceğiz. İlimizi güzelliklere götürmeye devam edeceğiz. Ben her yerde belediye çalışanlarımla kıvanıyorum, atölyemle kıvanıyorum, park bahçelerimle kıvanıyorum, temizlik işlerimle kıvanıyorum böyle de olmaya devam edecek. Her zaman söylerim sizler siyaset yapmayın siyaseti bizler yaparız. Burada herkes ekmeğinin peşinde bunların farkındayız. Hiç kimsenin tedirginlik yaşamasına gerek yok. Biz bugüne kadar çalışan altını çiziyorum çalışan her arkadaşımızın yanında ve arkasında durduk. Bu böyle olmaya devam edecek. Sizleri seviyorum güzel bir 5 yıl bizleri bekliyor" ifadelerini kullandı.

MELEK MIZRAK SUBAŞI KİMDİR?

MELEK MIZRAK SUBAŞI KİMDİR?

Melek Mızrak Subaşı, 4 Ocak 1988'de Bulgaristan'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Edebali İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra lise eğitimini Bilecik Anadolu Lisesinde aldı. Daha sonra Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlık alanında lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede tezli yüksek lisans programını da başarıyla bitirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi başkanvekili Mehmet Atilla Baysak kimdir? İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi başkanvekili Mehmet Atilla Baysak kimdir?

31 Mart 2019'daki yerel seçimlerin ardından Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Daha sonra bir süre Bilecik Belediyesi Başkan Vekili olarak görev yaptı. Melek Mızrak Subaşı evlidir ve bir çocuk annesidir.

Kaynak: Haber Merkezi