Sandal, seçim sürecinde Bayraklı Belediyesi'nde yapılan memnuniyet anketlerinde en iyi sonuçlardan birinin elde edildiğini belirtti. Ancak, parti içinde yaşanan bazı endişeleri dile getirdi. Sandal, Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdiği için belediye başkanlarının görevden alınmaması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda yaşanan gelişmelere cevap vermekten kaçınacaklarını ifade etti.

Başkan Tugay’dan Demokrat Partili rakibine nezaket ziyareti Başkan Tugay’dan Demokrat Partili rakibine nezaket ziyareti

Adaylık sürecinde yaşananlar hakkında konuşan Sandal, önceki memnuniyet anketinin ardından yeni bir ankete geçildiğini ve üç adayın öne çıktığını belirtti. Ancak, bu ankette kendisinin Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın bir isim olması nedeniyle soruların değiştirildiğini ve kendisi dışındaki adayların öne çıkarıldığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu'na oy verdiğim için pişman değilim

Sandal, ''Kemal Kılıçdaroğlu beş benzemezi bir arada tuttu ama biz şimdi beş parçaya bölündük. Kurultayda iki oyumu da Kılıçdaroğlu’na verdim. Bir vekil oyumu değiştirmemi söyledi. Benim Kılıçdaroğlu’na oy verme gerekçem sadece ona olan yakınlığım değil. Onun liyakatı, toplumsal muhalefeti bir araya getirme yetkinliğiydi. Türkiye’nin ihtiyacı olan şey toplumsal barış. Ben toplumsal barışa oy verdim. Kılıçdaroğlu'na oy verdiğim için pişman değilim, bugün olsa bugün de veririm. '' diye vurguladı. 

''CHP bu devleti kuran parti''

Parti içindeki süreçlere de değinen Sandal, ''CHP bu devleti kuran parti. Biz Mustafa Kemal’in emanetini kimseye teslim etmeyiz. Parti aleyhinde çalışmamızı bekleyen arkadaşların tamamı gaflet ve delalet içerisinde.'' dedi. Sandal, CHP'nin yeniden şekillenmesi ve partinin tarihi misyonunu unutmadan, ehil ellerde yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Ancak, bu sürecin hesap günü bugün olmadığını belirterek, önceliklerinin Bayraklı'daki görevleri ve belediye çalışanlarını düşünmek olduğunu ifade etti.  Sandal, bireysel hırsın siyasi aklın önüne geçmemesi gerektiğini ve partinin menfaatinin ülkenin geleceğinden önce gelmesi gerektiğini söyledi.

Sandal, Bayraklı Belediyesi'nin 5 yıllık süreçte gerçekleştirdiği hizmetlere de değindi. Deprem, pandemi ve ekonomik kriz gibi zorlu şartlarda çalıştıklarını ifade eden Sandal, belediyenin tasarruf politikalarıyla kamu kaynaklarını etkili bir şekilde kullanmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, kentsel dönüşüm projeleri ve deprem sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kaynak: Haber Merkezi