CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında, CHP'li belediyelerin Suriyeli sığınmacılar ve Arapça tabelalar konusundaki kararları hakkında şu ifadeleri kullanmıştı: "Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur'an dilidir, halk incinir"

Şahan Gökbakar Özgür Özel

Sosyal medyaya bomba gibi düştü!

Özel'in Arapça tabelalarla ilgili sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, ünlü komedyen Şahan Gökbakar da gelişmeye kayıtsız kalmadı.

Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak! Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak!

''Bu ülkeye ve halkına yapılmış en büyük haksızlıktır bu..." 

Sosyal medya platformu X'teki hesabından Özel'in sözlerini sert bir dille eleştiren Gökbakar,  "Arapça tabela asılmayınca, 10 milyon Arap sığınmacı yok mu oluyor? Yani, görmeyince dert bitiyor mu? Tabela tartışmak yerine, bu Araplar ülkelerine nasıl döndürülecek onu konuşmak lazım. Ama konuşmuyorlar! Bu ülkeye ve halkına yapılmış en büyük haksızlıktır bu..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ