Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dalaman'a hareket etmesi gereken Pegasus Hava Yolları'na ait bir uçak, yaklaşık 5 saatlik rötar yaparak adeta bir skandala imza attı. Uzun gecikmeye tepki gösteren yolcular açlık ve susuzluktan baygınlık geçirdi. Yaşanan bu kaotik durum sosyal medyada da gündem oldu.

Açlık ve susuzluk yolcular bayıldı

Açlık ve susuzluk yolcular bayıldı

Pegasus Hava Yolları'nın PC 1234 sefer sayılı uçağı, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 10:00'da Dalaman'a hareket etmesi planlanmıştı. Fakat uçak, bilinmeyen bir nedenle tarifede belirtilen saatten 5 saat sonra kalkış yapabildi. Bu gecikme, uçaktaki yolcular arasında büyük bir gerginliğe neden oldu. Açlık ve susuzluğa dayanamayan yolcular, yetkililerden su ve sandviç talebinde bulundular. Fakat bu talepler yeterince karşılanamadı.

Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti: Özge Ceren Deniz'in tıp fakültesi öğrencisi olduğu ortaya çıktı! Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti: Özge Ceren Deniz'in tıp fakültesi öğrencisi olduğu ortaya çıktı!

Pilot ve personel mesai saati dolunca uçaktan ayrıldı

Uzun gecikme ve artan gerginlik, uçaktaki pilot ve kabin personelini de olumsuz etkiledi. Mesai saatlerinin dolması nedeniyle pilot ve personel uçağı terk ederek yolcuları adeta kaderlerine terk etti.

Yaşanan kaos sosyal medyada tepki çekti

Yaşanan kaos sosyal medyada tepki çekti

Pegasus uçağındaki skandal, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, yaşanan gecikme ve ilgisizlik karşısında tepkilerini dile getirdi. Yolcuların açlık ve susuzluktan bayıldığı ve pilotların mesai saatleri dolunca uçaktan ayrıldığına dair paylaşımlar viral hale geldi.

Pegasus'tan cevap geldi

Pegasus'tan cevap geldi

Yaşanan olaylara tepki gösteren Pegasus Havayolları Destek birimi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, gecikmenin teknik arıza ve hava trafiği yoğunluğu gibi nedenlerden kaynaklandığını savundu. Açıklamada ayrıca, "Yaşanan olumsuzlukların ve kaybedilen saatlerin telafisi mümkün olmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

Pegasus'un açıklaması yetersiz bulundu

Pegasus'un açıklaması, sosyal medya kullanıcıları tarafından yetersiz bulundu. Birçok kullanıcı, Pegasus'un gecikmenin asıl nedenini gizlemeye çalıştığını ve yaşanan olaylara duyarsız davrandığını savundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ