CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı'nda memleketi Manisa'ya gitti. Özel, Hatuniye Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından caminin önünde halkla bayramlaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Alsancak'taki elektrik faciası açıklaması! İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Alsancak'taki elektrik faciası açıklaması!

Özel, camiden ayrılırken bir vatandaş "İsrail'e tepki gösteriyorsunuz ancak Hamas'ı da terör örgütü olarak değerlendiriyorsunuz" dedi. Bu söz üzerine Özel şu ifadeleri kullandı:

"O yüzden bayram sabahı ne konuştuğunu bil de konuş"

"Beni bir dinle de bayram sabahı. Ben dünyadaki 119 ülkeye mektup yazdım. Ne dedim biliyor musun, 'Filistin'i tanıyın' dedim. İspanya, Filistin'i tanıdıysa benim mektubumla tanıdı. Bugün de biz gece uyurken üzerimize bomba atsalar ne olursa aynı şey. O da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor, o da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor. Ben Filistin tanınsın, özgür olsun diye dünyadaki her tarafı geziyorum ve Cumhurbaşkanı bana teşekkür etti, 'sen Filistin için mücadele ediyorsun' diye. O yüzden bayram sabahı ne konuştuğunu bil de konuş, tamam mı?" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ