CHP lideri Özgür Özel, belediye başkanlarının akrabalarını belediyeye atamasına izin vermeyeceğini söylemiş ve  “Belediyede akraba, eş, dost işi ve paralı pullu işlere bulaşanların gözüne yaşına bakamayız” demişti. CHP Genel Merkezi'nden belediyelere gönderilen genelgede ise, "Akraba kayırmacılığı ya da siyasi kayırmacılıkla mücadele tek başına yasalar ve kurallarla sağlanamayacağı için bu tür uygulamalara karşı tolerans gösterilmez; etik temelli bir yaklaşımı uygulamaya koymak için yönetim kültüründe de değişikliğe gitmek hedeflenir." ifadelerine yer verilmişti.

Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak! Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak!

Özgür Özel'in uyarısı Bornova'da lafta kaldı...


Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki'nin, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın'ın kızı Ecem Çapın'ı Bilgi İşlem Müdürü olarak atamasının yankıları sürüyor. Atama kararının basına sızmasından büyük rahatsızlık duyan Ömer Eşki'nin iki belediye çalışanını Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne sürdüğü öğrenildi.


Ertürk Çapın, Ömer Eşki için bastırmıştı...


Kurultay sürecinde Özgür Özel'e ilk destek olan isimler arasında yer alan Ertürk Çapın'ın, Bornova Belediye Başkanlığı adaylık yarışında Ömer Eşki için yoğun kulis çalışması yaptığı biliniyordu. Bilgi İşlem Müdürü olarak göreve başlayan Ecem Çapın'ın Kamil Okyay Sındır döneminde taşeron firmada işe başladığı daha sonra Buca Belediyesi'ne sözleşmeli olarak geçtiği belirtiliyor. 2014'de sözleşmelerin kadroya alınma sürecinde memur olmaya hak kazanan Ecem Çapın'ın, Ömer Eşki'nin göreve başlamasının ilk haftasında Buca Belediyesi'nden Bornova Belediyesi'ne geçiş yaptığı dile getiriliyor.

79 çalışanın görev yerinin değiştiği iddiası...


Bornova Belediyesi'nde aralarında avukar ve inşaat mühendisi de olan 79 büro personelinin Ömer Eşki tarafından Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne gönderildiği, karara tepki gösterenlerin istifa ettiği iddiaları konuşuluyor. Temizlik İşleri kamyonlarının arkasında çalışan çok sayıda üniversite mezunu olduğu da gelen bilgiler arasında.
 

Kaynak: Haber Merkezi