Muğla Seydikemer'de 3 çocuk babası inşaat işçisi Şaban Ataş (52), 22 Mart'ta ortadan kayboldu. Yakınları gidebileceği yerlere bakmasına rağmen kendisine ulaşamadı. Ertesi gün polise kayıp başvurusunda bulunuldu. Bununla birlikte güvenlik güçlerinin Şaban Ataş'a ulaşılamadı.

Tartışmaların odağında o araç vardı: Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi! Tartışmaların odağında o araç vardı: Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi!

Ataş'ın bir süre önce boşandığı aynı evi paylaştığı eski eşi Emine Karabulut (44) çocuklarıyla birlikte katıldığı bir televizyon programındaki canlı yayın çıkışında, programın sunucusuna cinayeti itiraf etti.

Polis eski eş, Burhanettin Öztürk ve bir şüpheliyi gözaltına aldı

Polis eski eş, Burhanettin Öztürk ve bir şüpheliyi gözaltına aldı

Muğla'da inşaat ustası Şaban Ateş'in 52 gün önce kaybolduğu biliniyordu. Şaban Ateş'in eski Emine Karabulut katıldığı televizyon programında itiraf etmesiyle Ateşin cinayete gittiği ortaya çıktı.  Emine Karabulut, programa birlikte katıldığı Burhanettin Öztürk'ün eski eşi Şaban Ateş'i öldürdüğünü ve gömdüğünü itiraf ett. Burhanettin Öztürk'ün Şaban Ateş'i evde çıkan tartışmada iple boğarak öldürdüğünü
ve gömdüğü itiraf etti. Polis tarif edilen yerde cesedi bulurken, cinayetle ilgili eski eş Emine Karabulut, Burhanettin Öztürk ve bir şüpheliyi gözaltına aldı.

'Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. ardından cesedi götürdü'

'Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. ardından cesedi götürdü'

Emine Karabulut, itirafında "Kahvaltıda Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. Ardından cesedi götürdü." dedi. Ayrıca eski eş cesedin gömüldüğü yeri de tarif etti. Bu itirafla birlikte Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Karabulut'un ifadesinden yola çıkan polis, Sarıyer mevkisine gittiğinde üzeri taşlarla örtülü bir erkek cesediyle 
karşılaştı. Cesedin kayıp olan Ataş'a ait olduğu belirlendi.Ataş'ın cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İtirafın ardından İstanbul'da programda bulunan eski eş Emine Karabulut ile Burhanettin Öztürk ve bir şüpheli daha gözaltına alındı.

Kaynak: HABER MERKEZİ