22 Mayıs 2024 Şans Topu sonuçları açıklandı: İşte, karşınızda sonuçlar... 22 Mayıs 2024 Şans Topu sonuçları açıklandı: İşte, karşınızda sonuçlar...

Balıkesir'de bir restoranda kurye olarak çalışan Ata Emre Akman, E.Ö. tarafından bıçaklanarak hayatını kaybetti. Bu olayın ardından, Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'nde toplanan yüzlerce motosikletli kurye, kontaklarını kapatarak protesto etti.

Kuryeler, önce kontaklarını kapattı, ardından Görükle Mahallesi'nde kornalarını çalarak tur attı. Salih Sevim, Görükle Mahallesi'nde 12 yıldır motokuryelik yaptığını belirterek, "Daha önce böyle bir olay ile karşılaşmadık. Ne yazık ki kardeşimiz bıçaklanarak hayatını kaybetti. Biz de kuryeler olarak bugünü protesto ediyoruz. O ölmedi bizim kalbimizde yaşıyor. İşimiz gereği yoğun oluyoruz. Araçlar bizi görmezden geliyor, geç kaldığımızda vatandaşlardan tepki alıyoruz. Biz böyle olsun istemiyoruz. Bundan dolayı da bugün kontak kapatıyoruz" dedi.

Motokurye Ahmet Kadir ise, "Görükle’de motokuryelik yapıyorum. Ata Emre Akman için adalet istiyorum. Ülkemizin adaletine güveniyoruz. Zor şartlar altında çalışıyoruz. Biz kurye camiası olarak yapılan katliamı kınıyoruz" şeklinde konuştu.

Kuryeler, kontaklarını kapattıktan sonra kornalar eşliğinde Ata Emre Akman'ı andı.

Kaynak: HABER MERKEZİ