Antalya'da gerçekleşen teleferik kazasına ilişkin olarak CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de aralarında bulunduğu 5'i tutuklu 12 sanık, 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez yargılandı ve ardından Mesut Kocagöz tahliye edildi. Kocagöz, savunmasının başında kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş'ün ailesine başsağlığı dileklerini iletti ve yaralılara şifa diledi. Kocagöz, ANET Genel Müdürlüğü görevinden 1 Aralık 2023 tarihinden önce istifa ettiğini ifade ederek, daha sonra ANET yönetim kurulunun istifasını kabul ettiğini ve yetkilerinin alındığını belirtti. Kendisinin görevde olmadığı bir dönemde, iddia edilen bakımların eksik olduğunu kabul etmediğini vurguladı. 

Romelu Lukaku kimdir? EURO 2024'te 'lanetli' olarak anılan Romelu Lukaku kaç yaşında? Romelu Lukaku kimdir? EURO 2024'te 'lanetli' olarak anılan Romelu Lukaku kaç yaşında?

Mesut Kocagöz Kimdir

Mesut Kocagöz kimdir?

Mesut KOCAGÖZ, 2019 Mahalli İdareler Seçiminde, Kepez Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerine seçildi. 2019-2023 yılları arasında Anet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini sürdürdü.

2016-2017 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Aldaş A.Ş. Genel Müdürlüğü, Ağustos 2017 - 2018 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Anet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlık ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2004 - 2014 yılları arasında Kepez Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Mart 2014-2019 yılları arasında Kepez Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanı, ASAT Genel Kurul Üyeliği, ASAT Spor Başkan Yardımcılığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği, Aldaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve AHB Antalya Hayvancılık Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

1990-1991 yılları arasında Ankara Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü'nde Sözleşmeli Personel, 1991 - 2002 yılları arasında Antalya'da yıllarca vergi rekortmeni olan bir şirkette üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 2002 - 2004 yılları arasında mali müşavirlik, kamuoyu araştırmacılığı ve çeşitli şirketlerde danışmanlık ve CEO görevlerini üstlendi. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünü 1987-1988 öğretim yılında bitirdi. Mesut KOCAGÖZ, 1968 Antalya doğumlu olup evli ve 2 çocuk babasıdır. İş insanı kimliği yanında mali müşavir ve bağımsız denetçidir.

Kaynak: Haber Merkezi