Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Erhan Çetinkaya'nın açıklamaları gündemde yerini korumaya devam ediyor. Enflasyondaki yavaşlama trendi hakkında konuşan Çetinkaya,  "Bu tartışılsın diye söylemiyorum ama enflasyonun yüzde 75 olmasıyla 45 olması arasında nasıl bir fark var, bunu bir irdelemek lazım diye düşünüyorum. Bana sorarsanız bir fark yok. Fiyatlar gene artıyor” demişti. Bu açıklama, tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Suudi Arabistan'a 5 Milyar dolar depo ödemesi dün yapıldı: TCMB bilanço verilerine yansıdı Suudi Arabistan'a 5 Milyar dolar depo ödemesi dün yapıldı: TCMB bilanço verilerine yansıdı

Madde sepeti fiyatları öncülüğünde başlayan tartışmalar, Çetinkaya'nın enflasyona yönelik ifadeleri ile  tartışmaları sürdürdü.

"Daha yabancı değilsinizdir..."

Ekonomist Mahfi Eğilmez de sosyal medyadan bir soru üzerine tartışmaya dahil olurken, bir kullanıcı Eğilmez'i etiketledi. Kullanıcı,  "Bu konuların yabancısıyız. Hocam ne der acaba? Bir şeyler dedi de kaçırdık mı?" diye sordu. Eğilmez bu soruya şu yanıtı verdi:

"TÜİK Başkanından daha yabacı değilsinizdir bu konulara."

Kaynak: HABER MERKEZİ