İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda AK Parti grubunun ‘Körfez Daire Başkanlığı’ kurulsun önergesi, CHP grubu tarafından Wikipedia’dan kopyalandığı gerekçesiyle ret edildi.

"Uzmanlar İzmir'in zeminin battığını ifade ediyor"

Önergeyle alakalı konuşan AK Parti Meclis Üyesi Uğur İnan Atmaca, "Bizim önergeyi verme maksadımız ise şube müdürlükleri düzeyinde gerçekleştirilen çalışmalar çözüme yönelik bir katkı sağlamadığını görüyoruz. Bir daire başkanlığı altında farklı disiplinler içerisindeki uzmanların bir araya gelerek, Körfez'de yaşadığımız sıkıntıların çözümü noktasında. Uzmanlar İzmir'in zeminin battığını ifade ediyor. Biz önergenin bu şekilde gelmesini doğru bulmuyoruz." ifadelerini kullandı.

Okulda 'Çakal' konserine soruşturma! Okulda 'Çakal' konserine soruşturma!

"Önerge Wikipedia'dan kopyalanmış"

Söz konusu önergenin sanal bir ansiklopedi olan Wikipedia’dan kopyalandığını belirten CHP Meclis Üyesi Saadet Çağlın, "Önergenin bir kaç özelliği var. Önergede Körfez tamamen İZSU ile özdeşleştirilmiş. Hem İZSU'nun hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzmanları çalışmaları sürdürüyor. Hem İZSU'ya indirgenmesi hem sadece Körfez'e indirgenmesi doğru değil. Artı olarak önerge hazırlanırken 2017 Nisan'dan 2020 Ocak'a kadar erişim engeli getirilen Wikipedia'dan kopyalanmış. Körfez ile ilgili daha özgün kaynaklardan çok daha nitelikli önerge hazırlanabilirdi. Körfez'e verdikleri değer için kendilerinden bakanlıklar düzeyinde özen göstermesi takdirde sorun kalmayacaktır." diye konuştu.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN