Hazine ve Maliye Bakanlığı piyasanın uzun süredir beklediği hamleyi beklenenden erken yaptı. Buna göre şirketlerin KDV’yi karşılıklı bölüşme anlamına gelen kısmi tevkifatta her bir işlem için uygulanan 2 bin liralık alt sınır 6 bin 900 liraya yükseltildi.

Balıkesir'de Ramazan öncesi fiyat ve etiket denetimleri sıkılaştırıldı Balıkesir'de Ramazan öncesi fiyat ve etiket denetimleri sıkılaştırıldı

30 Nisan tarihi öne çekildi…

Resmi Gazete’nin 10 Şubat tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğe göre Katma Değer Vergisi genel uygulamasında değişikliğe gidildi. Tebliğle ilgili hazırlıkların taslak olarak daha önce yayınlandığına işaret eden Yeminli Müşavir Arzu Demirdaş, ‘şirketlerin uzun süredir beklediği bir gelişmeydi. Enflasyon ortamında 2 bin lira alt sınırın yükseltilmesi bekleniyordu zaten. Yayımlanan tebliğle 30 Nisan’da beklediğimiz değişiklik öne çekilmiş oldu. Bu şirketleri rahatlatacak ve uzun süredir beklediğimiz bir adım. KDV iadelerinin birikmesini engellemesi açısından da önemli bir gelişme’ vurgusu yaptı.

Editör: Bünyamin Dobrucalı