Programda, Erdoğan Gezer ve Arif Kocabıyık'ın futbol üzerine verimli bir sohbet gerçekleştirdi. Özellikle Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ve ligdeki diğer takımların durumu üzerine detaylı bir değerlendirme yapıldı. Gezer ve Kocabıyık, takımların güçlenmesi için gereken yatırımların önemini vurgularken, Galatasaray'ın doğru işler yaparak öne geçtiğini, Fenerbahçe'nin ise bu sezon zor bir dönem geçirdiğini belirtti. Ayrıca, Fenerbahçe'nin yönetimindeki belirsizlikler ve gelecek sezon için planlamaları üzerinde duruldu. Göztepe'nin Süper Lig'e dönüşü ve futbolun genel durumu da programın konuları arasında yer aldı. Programa hakem hataları ve futbol yönetiminin eleştirildiği kısımlar da damga vurdu.

Galatasaray'ın doğru transfer politikaları ve takımın güçlenmesi üzerine vurgu yapılırken, Fenerbahçe'nin zor bir sezon geçirdiği ve takımın yetersizliği üzerinde duruldu. Göztepe'nin Süper Lig'e dönüşü ve Türk futbolunun genel durumu da programın önemli konuları arasındaydı.

Futbolun Dili

Fenerbahçe-Galatasaray…

Galatasaray'ın doğru transfer politikaları ve takımın güçlenmesi üzerine vurgu yapılırken, Fenerbahçe'nin zor bir sezon geçirdiği ve takımın yetersizliği üzerinde durulan programda, Önümüzdeki derbiyi hatırlatan Erdoğan Gezen, iki takım için de sona yaklaşıldığını belirterek Arif Kocabıyık’a iki takım içindeki durumu sordu;

Futbolun içinden yaptığı benzetmelerle bu cevap vermek istediğini belirten Kocabıyık,” Sezon başından beri ben hep şunu söylüyorum. İnanılmaz bir restaurant sahibisin, inanılmaz kaliteli müşterin var, her gün tıklım tıklım dolduruyorsun ama bir süre sonra müşterin gelmez oluyor sonra bunu bir araştırmak gerekiyor. Sonra bir bakıyorsun ki böylesine kurulmuş bir kurumsal düzeneğin içerisinde aşkın kötü, o tadı vermiyor, bol malzeme olmasına karşın salona servis edilen yemek kötü. GS İLE FB arasındaki bu yılki fark bu. Galatasaray doğru işler yaptı. Yaptığı transferler doğru işler, başına getirdiği antrenör doğru antrenör. Fener de bunun tam tersini yaptı. Marka belki de isimler tek tek saydığında değerleri baktığın zaman hepsi Avrupa’dan gelmiş iyi oyuncular. Fakat Glatasaray’ın bölgelere olan seçimi, idareciler ile futbolcular arasındaki yapı çok ailesel, bunu başardılar. Okan Buruk’un dokunuşlarıyla İsmail Kartal’ın dokunuşları, oyuna müdahalesi çok fark edilir bir şekilde uçurum. Bu sebepler var” dedi. İsmail Kartal çok beyefendi, inanılmaz kaliteli ve dürüst. Ama futbolcu olmakla antrenör olmak çok farklı bir şey diyerek Kocabıyık sözlerine ekledi.

Whatsapp Image 2024 05 14 At 12.51.13 (1)

Şırnak'ta Galatasaray taraftarlarından ilginç hamle: Fenerbahçe bayrağı sarılı tabutu taşıdılar! Şırnak'ta Galatasaray taraftarlarından ilginç hamle: Fenerbahçe bayrağı sarılı tabutu taşıdılar!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi...

Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki oyuncu kalitesi ve takım yapıları arasında bir karşılaştırma yapılan programda Galatasaray'ın derin bir kadroya sahip olduğu ve çok sayıda kaliteli oyuncusunun bulunduğu belirtildi. Ayrıca Oyuncuların kalitesi ve takımların performansı üzerine yaptıkları değerlendirmeler ön plandaydı.

Galatasaray bu son uzatmaya gelirken baya bir iki sonra üç bu kadar oyuncu değişikliğine gerek var mıydı? Okan telaşa mı düştü diyen Erdoğan’ın sorusu üzerine, Kocabıyık şu ifadeleri kullandı;

“Okan telaşa düşmedi, 6 puanın da rahatlığı var ligin bitimine son 3 hafta kala geçen hafta oynanan maçı baz alısak. 6 puan öndesin. Karagümrük ile oynuyorsun , İnanılmaz iyi bir takım Karagümrük. Şu an da hak ettiği yerde değil. Karagümrük’ün daha yukarıda olması gerekiyor. İnanılmaz kaliteli oyuncularla dolu bir Karagümrük’ten bahsediyoruz. Gerginliktir 6 puan önde olmak rahatlıktan çok. Oyuna kötü başladı, oyunun da büyük bölümünü kötü oynadı. Ama maçı döndüreceği belli. İçerideki oyuncuların kalitesi çok yüksek, inanılmaz klas oyuncular var. Mertens şu an bizim ligimizin en yıldız en kariyerli oyuncusu oldu. Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda onun büyük bir payı var.

Oyuncuların kalitesi çok yüksek, inanılmaz kaliteli oyuncular var. Fener de sayamadıklarımızı Galatasay da sayalım 7 kemik oyuncu sayarım yedisinin de kalitesi yüksek ve çok iyi oynayan oyuncular. Fenerde bu yok. Mukayese edelim. Mustera mı Fenerbahçe’nin kalecisi mi? İnanılmaz dağlar kadar fark var. Defansına bakıyorsun inanılmaz bir defans kurgusu var Galatasaray da ve bir o kadar da kulübede oturuyor. Defans ve orta sağ inanılmaz. Fener’de İrfan Kahveciye bir şey olsa bir alternatif oyuncusu yok. Alper bir biyonik adam üç kişilik oynuyor. Fenerde öyle bir jokerin yok, Galatasaray’ın bir sürü inanılmaz oyuncusu var. Kulübe zenginliği var. Kenar yönetimi cidden çok seviyorlar. İsmail Kartal seneye kalmazsa biz bu takımda kalmayız diyen bir oyuncu grubu var Fenerbahçe’de."

Göztepe'nin Zaferi ve Türk Futbolu üzerine...

Göztepe'nin Süper Lig'e dönüşü ve Türk futbolunun genel durumu üzerine değerlendirmeler yapılan programda, Gezer, "İzmir'in göz bebeklerinden biri Göztepe, şampiyon oldu, seyirci mükemmel, hak ederek oldu" diyerek Göztepe'nin şampiyonluğunun semte başka bir hava getirdiğini ve Göztepe'nin başka bir güzel olduğunu ve şampiyonluğun Göztepe'ye yakıştığını vurguladı.

Kocabıyık, Göztepe'nin başarısındaki yapı taşlarını açıklarken antrönörün karakterli duruşu ve çok başarılı olduğuna dikkat çekerek," Kötü başladı onlar lige ama sonrasında Göztepe doğru işler, doğru seçimler yapmaya başladı, başladıkları o periyodu atlattılar, başarılı bir şekilde atlattılar. Doğru antrönör, doğru kenar yardımcıları, doğru oyuncular, doğru yerlere doğru tespitler hak ettiği şampiyonluğu aldı ama burada taraftarı unutmamak lazım. Sokak bu kadar pahalıyken hiçbir maçı kaçırmayan çok taraftar var, bu sene çok coşkulular. Göztepe takımı hak etti, geç kalınmış bir hikaye bu aynı zamanda"dedi.

Fenerbahçe seçime gidiyor...

Programın son dakikalarında Fenerbahçe Spor Kulübü seçimine ve kulüp başkanlığına aday olanların açıklanmasına eleştirel bir bakış sundu. Adayların açıklanmasının zamanlaması, derbinin öncesindeki bir rövanş gibi algılanarak eleştirildi. Ayrıca, başkanlık için aday olanların geçmişteki katkıları ve kimlikleri üzerinde duruldu. Futbolun içinden gelen başkanların tercih edilmesi gerektiği vurgulanırken, Bayern Münih'in bu konuda iyi bir örnek olduğu belirtildi. Ayrıca, hakemlerin objektifliği ve adil olup olmadığına yönelik eleştiriler de bulunuldu. Bu ifadelerle, Fenerbahçe'nin spor camiasındaki yerine ve kulüp başkanlığına aday olanların geçmişine dair beklentilere vurgu yapıldı.

"Bu sene Fenerbahçe hiçbir şeyi hak etmedi"

Camialar kalıcıdır. Başkanlar geçicidir. Olumlu bir şekilde bırakmanın yollarını aramaları lazım diyen Kocabıyık," Aziz Kocaoğlunun Fenerbahçe camiasına kattıkları inanılmaz şeyler. İş adamı kimliğiyle, Fenerbahçe için yaptıklarıyla inanılmaz şeyler. Mümkün olduğu kadar futboldan gelen başkanlar çıksın. Bayern Münih bunun en iyi örneğini yaptı. Soyunma odasının teneffüs etmesini bilir, futbolcunun yorgunluğunu bilir. Rıdvan Dilmen diye bir adam var. Federasyon başkanı yapın, futbolun piri bir adam var. Böyle olduğu için gittiler Arabistan ile maça çıktılar. Maç fiyaskoydu. Türkiye’ye yakışmadı. Bu sene Fenerbahçe hiçbir şeyi hak etmedi.  Bu sene Fenerbahçe hiç yakışmayan şeyler yaptı. Bütün federasyon biliyor, kurgu bu kurguyu yaptırmayın kimseye. İptal edin o maçı. Suudi Arabistan da kapalı kutu kaldı. Tabi bizim kırmızı çizgimizdi Atatürk. Bayrak. Orada durdukları duruş on numara.

Kaynak: Haber Merkezi