Sabah ekranlarının en çok izlenen programlarına imza atan usta gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş Son Mühür Tv’de Gündem Yorum programında yine çarpıcı gerçeklere dikkat çekti. Basmane’de düzensiz göçmenlere yönelik operasyonlarına gönderme yapan Kocabaş ‘’İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya nazar değmesin. İlk kez AK Partili bir bakana bunları söylüyorum ama Bakan Yerlikaya’nın çalışmalarını çok takdir ediyorum’ dedi.

Halk Konut kumpasa kurban gidebilir!

30 Ekim depreminin üçüncü yılında depremzedelerin derdine tercüman olan Hasan Tahsin Kocabaş şunları söyledi…

30 Ekim gecesi İZDEDA’nın deprem şehitleri anıtında düzenlediği etkinlikte ben de vardım. İZDEDA’nın sayfasında yazdım. Belediye başkanı, milletvekili, il ve ilçe başkanları benim yazım değil, yazımın altına gelen yorumları okusunlar. Açgözlü müteahhitleri kızdırma uğruna Halk Konut projesini kurdular. Halk Konut ciddi bir kumpasa kurban gitme yolunda. Özellikle CHP’li vekillerin bu projeyi öğrenmeleri şart. Hiçbiri bilmiyor çünkü. Depremzedelerin her türlü hakkı gasp edildi. Hiçbir CHP’li vekil siz ne yapıyorsunuz demedi. Miş gibi yapıldı. Bir gecede e devlette gayrımenkuller yok oldu.

Dombili müteahhitler…

Kent yönetimine çağrı; bilimin ve doğanın uyarılarını dikkate alın! Kent yönetimine çağrı; bilimin ve doğanın uyarılarını dikkate alın!

Seçilmiş bazı müteahhitler dombili oldu. 8 katlı yıkılan bina yerine devlet 5+1 katlı bina yapıyor. 3 sene geçti insanlar sokakta hala. Benim komşularım depremde öldü. İzmir neden afet bölgesi ilan edilmedi mi? 6.9’muş çünkü. Yapma ya… AK Parti İzmir olduğu için afet bölgesi yapmadı. Sağlık müdürlüğü ekipleri Eşrefpaşa ambulanslarını kovalamaya çalışırken CHP’li vekiller yoktu ortada. Nasıl olsa İzmir çantada keklik! İstanbul’dan seçilmek istemişte İzmir’den olmuş! Bu kadar mı yalnız bırakılır bu insanlar? Gönderin beni arkadan kelepçelesinler ama susmayacağım. Sürekli Allah Allah diyorsunuz ya, hepinizi Allah çarpsın.