Avukat Feyza Altun, sosyal medyada yaptığı şeriatla ilgili paylaşımı nedeniyle yargılandığı davada 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu olayın ardından Feyza Altun'un geçmişi, yaşı ve nereli olduğu internette araştırılmaya başlandı. Peki, Feyza Altun kimdiR, kaç yaşında ve nerelidir? İşte detaylar.

Feyza Altun Kimdir

Millet Bahçeleri'nde çalışmalar durduruldu mu? TOKİ'den açıklama bekleniyor! Millet Bahçeleri'nde çalışmalar durduruldu mu? TOKİ'den açıklama bekleniyor!

Feyza Altun kimdir?

Feyza Altun 1987 İstanbul doğumludur. Kendisini avukat, feminist, aktivist, filantrop ve yazar olarak tanımlayan Altun, aynı zamanda Tarafsız Çalışan Anneler Platformu'nun kurucusudur. Birden fazla kitap yazmış olan Altun'un eserleri arasında Kadının Fenni, Kadının Derdi ve Kadının Erki üçlemesi de yer alıyor. 2016 yılında "Kadının Fenni" adlı kitabını yazarak avukatlık kariyerine yazarlık da eklemiştir. Sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Altun, 2015 yılında 7 aylık bebeği ile birlikte duruşmaya katılarak dikkatleri üzerine çekmişti. Avukat Feyza Altun, İlker Sungurlar ile evlidir ve önceki evliliğinden bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi