Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un genel kurul toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli"

"Bu nedir ya?"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bir konuşmasında başkanvekilinin tehdit edildiğini iddia etti. Özbek, “O kadar kalabalığın önünde başkanvekilimi tehdit ediyor. Tehdidin boyutu da küçük bir tehdit değil. Bugün, yarın, bundan sonra… Bu nedir ya? Hiç mi düşünmüyorsun? 60 milyon insanı yönetiyoruz burada. Bu durumdan biri vazife çıkarıp başkanvekilime bir şey yapsa ne olacak?” ifadelerini kullandı.

"Sözlerini gece yatmadan bir daha dinle"

Özbek, tehditlere karşı sert bir tepki gösterdi ve “Kendisine sesleniyorum: konuştuğun kelimeleri gece yatmadan bir daha dinle. O tehditlere, o konuşma tarzına bizden kesinlikle aynı tarzda bir cevap gelmez. Bir şampiyonluk için değer mi? Bir can gitse, bir saldırı olsa… Trabzon’da yaşadık.” dedi.

"Yakışıyor mu?"

Özbek, Galatasaray’ın seviyesinin bu tür tehditlerin üzerinde olduğunu belirtti ve “Son derece önemli bir ailenin ferdi, yurt dışında eğitim görmüş… Yakışıyor mu ya? Galatasaray yönetim kurulu ve Galatasaraylılar, hiçbir zaman onun seviyesine inmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı

Özbek, bu tür tehditlerin birliği ve beraberliği tehdit ettiğini belirterek, Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı. “Bir ülkede bu kadar birliği beraberliği tehdit eden bir konuşma olamaz. Bugüne kadar hiçbir spor adamından hatta kimseden bu kadar açık bir tehdit duymadım. Başka bir sektörü çağrıştırıyor bu konuşmalar. Ben buradan Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum hemen.” dedi.

"Gereğinin yapılmasını bekliyoruz"

Özbek, hukukun gereğini yapmasını beklediğini belirtti ve “Hukukun artık bu işte gereğini yapmasını bekliyoruz. Olayla ilgili söylemek istediklerim bu kadar. Bütün taraftarlarımdan, sporseverlerden itidal talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi