14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı’nın yüzde 60 oy aldığı Kırklareli’nde Cumhur İttifakının oyu sadece yüzde 31 olarak kayıtlara geçmişti. CHP’nin güçlü olduğu ilde 2019’da rakip olan iki isim bu kez 31 Mart sandığında kozlarını paylaştı. CHP adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu 2019’da Bağımsız olarak girdiği yarışı derya Bulut’un önünde 148 oyla kazanmayı başarmış, Kesimoğlu saha sonra yeniden CHP’ye geçiş yapmıştı. 31 Mart’ta bir kez daha karşılaşan iki siyasetçiden bu kez gülen taraf MHP adayı Derya Bulut oldu. Derya Bulut rakibi Mehmet Siyam Kesimoğlu’na 353 oy fark atarak Kırklareli Belediye Başkanı olmayı başardı.

SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda! SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda!

Derya Bulut Kimdir ?

25. dönem MHP milletvekili adayı Derya Bulut, 1981 yılında Kırklareli'nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli'nde tamamladıktan sonra 1999 yılında Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2003 yılında tamamladığı lisans eğitiminin ardından Başkent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2004'te dershanede öğretmenlik görevi gerçekleştiren Bulut, 2014 yılında partisi Milliyetçi Hareket Partisi'nden başkan adayı oldu.

2015 yılına kadar MHP Kırklareli İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmesinin ardından Kırklareli'nden milletvekili adayı oldu.

Derya Bulut, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde MHP'den Kırklareli Belediye Başkan Adayı olmuş seçimi 148 oyla kaybetmişti.

Kaynak: Haber Merkezi