ALPER TEMİZ - Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde yaşanan tuhaf gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Hastane personelleri tarafından aktarılan bilgilerde, maliyeti nedeniyle özellikle kardiyoloji gibi alanlarda yaşanan tıbbi malzeme eksiklikleri hastaları zor durumda bırakmış, bazı hastalarsa özel hastanelere sevk edilmişti. Yüksek meblağları ödemek zorunda bırakılan hastalar, durumdan şikâyetçi olmuş ve Son Mühür'e çarpıcı detaylar aktarmıştı. 

KPSS lisans oturumları bugün başlıyor! KPSS lisans oturumları bugün başlıyor!

Ancak bu sefer, hastanede çalışan hekim ve hemşire düzeyindeki personeller isyan etti. Son Mühür'e sağlık memurları, soğutma sistemlerinde yaşanan aksaklıkların artık katlanılmaz seviyeler ulaştığını söyledi. Özellikle sabah erken saatlerde açılan klimaların, birkaç saat sonra gün boyu kapatıldığını belirten sağlık çalışanları, "Sıra bekleyen hastalar bunalıyor. Çeşitli alanlarda görev yapan hekimlerin ve hocaların odalarında soğutma sistemleri çalışmıyor. Polikliniklerde insanlar kan ter içinde kalıyor. En önemli nokta ise milyonlarca dolarlık tıbbi cihazların muhafaza edildiği odalar; bu alanlarda soğutma sistemleri devre dışı. Tıbbi dolaplar ve ilaçların bulunduğu bölümlerde soğutma çalışmıyor. Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi'nde yaşanan tıbbi malzeme eksikliklerine ek olarak, mevcut malzemelerin ısı dengesi yerinde değil ve olanlar da tehlikeye atılıyor. Tüm hastane bu koşullardan bıkmış durumda olsa da, klima malzemeleri alınmıyor" diye isyan etti. 

Bir hekim intihar etti!

Artan mobbibg, acil servisteki istifalar ve boşalan kadrolara alan dışı hekim görevlendirmeleri derken, hastane sisteminde tırmanan gerginlik hat safhaya ulaşmıştı. Bugün ise Plastik Cerrahi bölümünde asistan hekim olan Dr. Uğurcan Ağcaoğlu'nun intihar ettiği öğrenildi. İntihar etmeden önce istifa eden Ağcaoğlu'nun ilaç içerek hayatına son verdiği bilgisine ulaşıldı. Genç asistanın intihar etmeden önce bir mektup bıraktığı da ifade edildi. Babası Türk ve annesi Ukraynalı olan 6 aylık asistan Ağcaoğlu'nun ailesinin ise İstanbul'da yaşadığı kaydedildi.

Muhabir: Alper Temiz