CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. İsrail ile Hamas güçleri arasında çatışmaların patlak vermesinin ardından ABD'nin Doğu Akdeniz'e uçak gemilerini göndermesine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bağırıyor; 'Ne işin var burada?' Şimdi biz de sormaz mıyız? 'Senin damadının ABD savaş gemisinde ne işi var?' İkili oynamayacaksınız. Damadına, yakınlarına bakacaksın, neyi nasıl yaptığına da bakacaksın" ifadelerini kullandı.

BAYRAKTAR'DAN YANIT GECİKMEDİ...

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Bayraktar mesajında şu ifadelere yer verdi...

Mesele nereye gittiğin değil, kime hizmet ettiğin. Sadece uçak gemisine gitmedim, üniversitelerine de gittim. Ama hayatımın her gününde, her anında Türkiye’nin Kızılelma’sı için çalıştım. Biz o gemiye, 20 senelik hayalimiz #KIZILELMA'yı, TCG-ANADOLU'ya nasıl indirip kaldırırız diye bakmaya gideriz. Sen de ancak İsrail’in Gazze’deki zulmünü perdelemeye, Türkiye’nin terör koridorunu yok ettiği harekatlara, SİHA'lara, tezkereye takoz koymaya çalışırsın. Biz o uçakları uçuracağız, sen de yerde takozları alır, sayarsın...

Saffet Sancaklı MHP'den istifa etti Saffet Sancaklı MHP'den istifa etti