İZSU uyardı! 25 Temmuz Perşembe günü Menemen, Foça ve Bergama susuz kalacak! İZSU uyardı! 25 Temmuz Perşembe günü Menemen, Foça ve Bergama susuz kalacak!

Yeşil alanlara moloz dökülmesinin önüne geçmek için çalışan ekipler, bu suçu işleyenlere de cezai işlem uyguluyor. Ekipler yeşil alanları izleme ve takipte ilçedeki güvenlik kameralarından da yararlanıyor. Vatandaşların tadilatları sonrası oluşan molozlarla ilgili de belediye destek sağlıyor. Vatandaş tadilat atıkları için 0232 455 20 41 ya da 455 20 43 numaralı telefonlarla iletişim kurarak hizmet alabiliyor.Balçova'da kaçak molozlar için denetimler sıkılaştırıldı!

Molozun görüntü kirliliği yaratmanın yanı sıra doğaya da zararlı olduğunu belirten Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, “Amacımız daha güzel, daha yeşil ve daha temiz bir Balçova’da yaşamanın yolunu açmak. Bunun da en önemli yollarından birisi de çevreyi korumak. İklim krizi dünyamızı her geçen gün daha çok tehdit ediyor. Vatandaşlarımızı çevreyi koruma konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN