Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması hakkında açıklama yaptı.

Bakan Tekin'in açıklaması şu şekilde: 

'Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama...'

 "Şu anda mevcut duruma göre, öğretmen atamalarında mülakat yüzde 100 etkili. Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama ilginç bir şekilde mülakata karşı çıkanlar bu düzenlemeyi iptale taşıyorlar." dedi.

Bakan Tekin eğitimde şiddetin yalnızca yasal düzenleme ile çözülebileceğini vurguladı

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun önümüzdeki günlerde Meclis'e geleceğini söyleyen Bakan Tekin, eğitimde şiddet konusunun yalnızca yasal düzenlemeyle çözülemeyeceğini belirterek, toplumsal farkındalık oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması ve Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin açıklama yaptı. Bakan Tekin şu ifadeleri kullandı: 

'Şu anda mevcut duruma göre, öğretmen atamalarında mülakat yüzde 100 etkili. Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama ilginç bir şekilde mülakata karşı çıkanlar bu düzenlemeyi iptale taşıyorlar. Burada bir çelişki var.” dedi.

Öğretmenlik meslek kanunu hakkında konuştu

Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında da konuşan Bakan Tekin, “Kanunla ilgili süreç bürokratik anlamda tamamlandı. TBMM’deki Milli Eğitim Komisyonu’nun gündemine gelecek. Oradaki tartışmalardan sonra da Genel Kurul’a gelir.” dedi.

İsrail katliamlarına devam ediyor… Gazze'de sivillere güvenli bölge bırakmadı! İsrail katliamlarına devam ediyor… Gazze'de sivillere güvenli bölge bırakmadı!

Bakan Tekin, eğitimde şiddet konusunun yalnızca yasal düzenlemeyle çözülemeyeceğine dikkat çekerken, toplumda farkındalık oluşması gerektiğini vurguladı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ