AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kareli ceket modası AK Parti içinde bir anda yaygınlaşmıştı. Binali Yıldırım'dan Ahmet Davutoğlu'na hatta birçok bakana kadar sık sık etkinliklerde tıpkı Erdoğan gibi aynı desen ve aynı renkte ceketle halkı karşısına çıktığı gözlerden kaçmamıştı.


CHP lideri Özgür Özel de bu modaya uydu...

31 Mart sonrası tarihinde ilk kez AK Parti'yi geride bırakan CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel, 'normalleşme' adımı altında siyasi gerginlik yerine diyaloğu tercih eden bir politikayı tercih etmişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'tek adamlarla müzakere olmaz, mücadele olur' tepkisine rağmen geri adım atmayan Özgür Özel hem kendisi diyaloğunu sürdürdü hem de bakanlar arasında diyalog kapısını açtı. CHP tabanında 'erken seçim' isteme yerine normalleşme adı altında diyalog çalışmaları yüzünden tepki gören Özgür Özel'in, AK Parti'yle kılık kıyafet konusunda da aynı zevklere sahip olduğu dikkatlerden kaçmadı.


Aynı desen, aynı renk...

Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Ahmet Davutoğlu'nun sık sık tercih ettiği renk ve desende ceketi Özgür Özel'in üzerinde görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Katledilen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i kabulünde giydiği ceketin birebir AK Parti kurmaylarının tercih ettiği ceket olması sosyal medyada da gündem oldu.

Ne kadar suyumuz kaldı? 25 Temmuz 2024 İstanbul barajlarında son durum Ne kadar suyumuz kaldı? 25 Temmuz 2024 İstanbul barajlarında son durum

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı