Türkiye genelinde 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerdeTürkiye genelinde 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde 61 milyon 441 bin 882 seçmen yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitti. Ülkenin 81 ilinde, 973 ilçede, 390 belediye başkanı ve 50.336 muhtar seçildi. Aynı zamanda il genel meclisive belediye meclisi seçimleri de yapıldı. Seçimler tamamlandı ve muhtarlık seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Gün doğumu ve gün batımına göre koordine edilen oy verme işlemi 32 ilde 07:00 ile 16:00 saatleri arasında, diğer illerde ise 08:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Muhtarlık seçimlerini kazananlara hangi ilçede hangi muhtarın seçildiği soruldu. Hangi mahallede hangi muhtarın kazandığı merak konusu oldu ve insanlar tarafından sorgulanıyor.

Seçimi kazanan muhtar adayları
Türkiye genelinde yerel seçimler için oy verme günü başarıyla sona erdi, sandıkların sayımına başlandı ve muhtarlık seçimlerinin sonuçları belli olmaya başladı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), muhtarlık seçimlerinin sonuçlarını YSK'nın resmi internet sitesinden duyurmaya başladı. Vatandaşlar muhtarlık seçimlerinin sonuçlarını YSK'nın internet sitesinden sorgulayabiliyor.

Kemalpaşa Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleşti Kemalpaşa Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleşti

Kazanan muhtar adaylarını bu sayfadan sorgulayabilirsiniz!

Kaynak: HABER MERKEZİ