"İçimde hep bir İtalya'da oynamak var"

Voleybolcu Zehra Güneş yeni röportajında Avrupa'da oynama hayali olup olmadığı sorusuna şu sözlerle cevap verdi: "Ben çok küçük yaşta bu hayatta ne istediğimi bulabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendimi bulabildiğim yerde çalıştığım için çok mutluyum. Her ligde oynayabileceğimi düşünüyorum.Çin, Japonya, Türkiye, İtalya hepsi değerli ligler. Ama içimde hep bir İtalya'da oynamak var. O yüzden önemli olan sevdiğiniz işi bulmak, bence nerede olduğunuz değil. "

 Güneş'ten kaptanlık açıklaması

Zehra Güneş bu sezon VakıfBank'taki kaptanlık tecrübesi hakkında ise şunları söyledi: "Bence herkesin hayali çok emek verdiğin bir şeyde oranın zirvesinde olmaktır. O yüzden ben de buraya ilk girdiğimde A takımda oynamayı hayal ederken acaba bir gün buranın kaptanı olur muyum dedim tabii ki de her sporcu gibi. Gözde Abla'yı izlediğimde liderliğini, sahaya karakterini koyuşunu gördüğümde çok etkilenmiştim. Kaptan olmak bana ayrıca bir sorumluluk yüklemiyor, kaptan olmasam da sahada böyle davranmaya çalışıyorum. Ben toparlayıcı, yanımdaki insanları etkileyebilecek bir gücüm olduğuna inanıyorum sahada. O yüzden her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Değişik bir tecrübeydi."

"Vakıfbank benim ailem"

Açıklamalarında ekibi VakıfBank'tan da bahseden Güneş, VakıfBank'ın kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu "Voleybola hayatım bu kulübe adım atmamla başladı. Ondan sonra kardeşlerimle birlikte ailem de işin içine girdi. O yüzden Vakıfbank'ın benim için anlamı çok büyük. Voleybol benim için her şey ve Vakıfbank da bunun anlamı. Uzun yıllardır burada forma giyiyorum ve ilk hedeflerim A milli takımda forma giyip burada A takımda oynayabilmekti. Bu hedeflerimi gerçekleştirdim. Vakıfbank benim ailem daha ne diyebilirim ki." diyerek belirtti.

Boztepe, Özbek ve Baki'ye disiplin soruşturması! Boztepe, Özbek ve Baki'ye disiplin soruşturması!

"Giovanni çok mükemmeliyetçi biri"

Zehra Güneş, VakıfBank'ın İtalyan başantrenörü Giovanni Guidetti ile yola devam edeceklerini düşündüğünü şu ifadelerle anlattı: "Giovanni çok mükemmeliyetçi ve çok net biri. Ne görürse suratına apaçık şekilde söyleyen biri. Ben de net insanları seviyorum. O yüzden onunla çalışmak bir sporcu için geliştiremediğin yönlerini ortaya çıkartmanı sağlıyor. Heykeltıraş diyebilirim Giovanni için. Çok iyi bir malzemeyi inanılmaz bir yere taşıyabiliyor. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Daha da devam edeceğiz gibi duruyor."  Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ile 2024 Paris Olimpiyatları'nda yer alacak olan Zehra Güneş bu yılki beklentilerini "Düşünmeden durmak mümkün değil. Her sporcunun hayalidir o kürsüde olmak. Ama kürsüden ziyade Olimpiyatlarda bulunmak da çok farklı bir tecrübe. Ama ben bu yaz çok değişik duygular yaşayacağımıza inanıyorum ve oynamak için sabırsızlanıyorum. Daha önce Olimpiyatlar'ı tecrübe ettik ama bu yaz gerçekten çok farklı şeyler olacağına inancım tam. Umarım Eyfel Kulesi'ni kıpkırmızı görebiliriz." diyerek açıkladı.

Kaynak: Ajansspor