Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, bu gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri ile İzmir'in kuzeyinde, yarın da İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak beklendiği bildirildi.

Yarın sabaha karşı başlayacak sağanak yağış, 12 Kasım Pazar öğle saatlerine kadar Çeşme, Karaburun, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ hariç tüm İzmir'de aşırı olacak. Sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım düşmesi, yağmurun ilk zamanlarında dolu yağışı ve özellikle İzmir'in güney sahillerinde su hortumu riski var. Özellikle dere yatağına ve zemin katta oturanların dikatli olmasında fayda var. 

Kalp hastalığı bulunan yenidoğan, İstanbul'a uçak ambulansla sevk edildi Kalp hastalığı bulunan yenidoğan, İstanbul'a uçak ambulansla sevk edildi

Yağmurun özellikle Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, Balçova, Karabağlar, Konak, Gaziemir, Buca, Bornova, Menderes, Torbalı, Bayındır, Kemalpaşa, Dikili ve Bergama çevrelerinde çok daha riskli olabileği belirtilidi. Yağışların pazar günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.